Dolandırıcılık | Kayaşehir İstanbul

Çiftlik Bank tabelaları söküldü! Kayyum atanıyor…

Çiftlik Bank tabelaları söküldü! Kayyum atanıyor…

On binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan ve haklarında bir dizi suç duyurusu bulunan Çiftlik Bank’ın Bursa’nın İnegöl ilçesindeki çiftliğinde iki gece önce yaşanan gerginliğin ardından güvenlik tedbirleri artırılırken, yönetime kayyum atanacağı öğrenildi.

15 Mart 2018
bosluk

Sahte e-Devlet’e dikkat

Sahte e-Devlet’e dikkat

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, e-Devlet, HGS, SGK, e-okul gibi popüler isimlere sahip 40 uygulamanın analizi sonucu 32 uygulamanın sahte çıktığını ve bunların mobil uygulamalarından bir kısmının zararlı aktivite içerdiğinin tespit edildiğini bildirdi.

21 Aralık 2017
bosluk

Türkiye’de sahte plaka devri kapanıyor

Türkiye’de sahte plaka devri kapanıyor

Terör olayları, hırsızlık ve kapkaç olaylarında sık karşılaşılan sahte plaka dönemi, taklit edilmesinin engelleneceği yeni mühür sistemiyle tarih oluyor.

19 Aralık 2017
bosluk

Bankacılardan Kılıçdaroğlu ve Bellway açıklaması

Bankacılardan Kılıçdaroğlu ve Bellway açıklaması

Kılıçdaroğlu’nun sahte belgeleriyle ilgili bankacılar değerlendirmelerde bulundu. Buna göre, yurt dışına çıkan herhangi bir para yok.

4 Aralık 2017
bosluk

‘TOKİ’ adıyla milyonluk vurgun

‘TOKİ’ adıyla milyonluk vurgun

İstanbul Kayapınar projesi kapsamında cazip fiyatlarla ev satışını fırsat bilen bir dolandırıcılık çetesi dar gelirli vatandaşları dolandırdı.

23 Eylül 2017
bosluk

TOKİ, Kayaşehir’de dolandırıcıları yakalattı

TOKİ, Kayaşehir’de dolandırıcıları yakalattı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, kurdukları internet sitesi üzerinden kurumun İstanbul Başakşehir Kayaşehir’deki konutlarının satışı iddiasıyla vatandaşları dolandıranların, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından suçüstü yakalandığını açıkladı.

14 Eylül 2017
bosluk

‘Hediye tatil’ adı altında dolandırıcılık

‘Hediye tatil’ adı altında dolandırıcılık

Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Başkanı Mehmet Bülent Deniz de tüketicilere ‘bedava tatil’ taahhütlerine kanmamalarını tembihliyor.

Orta gelirli ailelere telefon açıp veya SMS gönderip “Hediye tatil elde ettiniz.” ya da “Tanıtım için termal alanlardan bedel ödemeden yararlanın.” cümleler ile toplantı davetinde bulunan ve devre mülk satma gayretine giren şirketler hakkında şikâyetler artıyor. Şikâyetler tüketici derneklerine ve mahkemelere de intikal ediyor. Konu ile ilgili Cihan’a açıklamalarda bulunan dernek yöneticileri, soruna el atılmasını ve önlem alınmasını talep ediyor.

TÜSODER Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, devre mülk satışının mağduriyetleri arttırdığına işaret ediyor.

Ağaoğlu, şunları kaydediyor:

“Bu devre mülk satışı dolandırıcılığa döndü. AVM, fuar alanı ve yakıt istasyonu gibi yerlerde hediye tatil diye kandırılanlar devre mülk mağduru oldu. Bu dolandırıcılar elinize broşür veriyorlar, ‘bedava tatilden yararlanma imkânı sunuyoruz, yeter ki şu formu doldurun’ diyorlar. Ben dahi ümitlendim. Ama anladım ki bunların ağına takılan kurtulamıyor. Bunlar ‘pantolon uyduramazsak gömlek verelim’ anlayışı ile 15 günlük değilse bile 7 günlük devre mülk satışı yapıyor. Burada da hile var. 15 günün altında devre mülk satışı yasak ama buna rağmen hisseli satış tapusu veriliyor ve tüketici aldatılıyor. “

Devre mülk ile devre tatilin karıştırıldığından dert yanan Ağaoğlu, şöyle devam ediyor:

“Kimi uyanıklar tüketiciyi aldatmak, konuyu Tüketici Kanunu kapsamının dışına almak için devre mülk gibi sözleşme yapıyor. Bu uyanıklar, davacıların mahkemelerde bedel ödemeden, süratle hak aramalarını önlemek için bir nevi dolandırıcılık içine giriyor. Çünkü devre mülk, Tüketici Kanunu kapsamında ve yerel mahkemenin görev alanında. Yerel mahkemeler dava harcı gibi giderleri başvurucudan talep ettiğinden tüketiciler bu şekilde hak aramaktan mahrum kalıyor.”

Ağaoğlu‘nun devre mülk mağdurlarına önerileri ise şu şekilde:

“Konu devre tatil sözleşmeleri kapsamında ise tüketici 14 gün içinde herhangi bir neden açıklamadan sözleşmeyi feshedebilir. Yine tüketici, sözleşmelerinin devre mülk mü yoksa devre tatil mi olduğunu bilmiyor. Onun için haklarından bihaber. Sözleşme devre mülk vaat etse dahi devre tatil sözleşmesi kapsamında olabilir böyle durumda tüketici cayma hakkını kullanabilir. Ayrıca hediye tatil ile ilgili zarar varsa tüketici mahkemelerde tazminat talep edebilir”

Tüketiciler Birliği Federasyonu (TBF) Başkanı Mehmet Bülent Deniz de devre mülk satışlarının usulüne uygun yapılmadığından yakınıyor. ‘Hediye tatil‘ taahhüdü ile yapılan satışı kandırmaca olarak yorumlayan Deniz, “Tüketici ‘bedava tatil’ taahhüdüne kanmamalı. Olta atıp ‘talihli veya hediye elde ettiği’ iddiaları ile tüketiciyi çekip sözleşme yaptırmak aldatmacadır” ifadelerini kullanıyor.

Deniz, taahhütlerin yerine getirilmemesinin yanında tüketiciden aidat adı altında belli bedelleri talep edildiğini anlatıyor ve “Bize gelen iki tüketici başvurusu vardı. Bunlardan biri ciddi miktarda para ödemiş. Davadan galip geldi ama parasını alamadı” diyor.

Deniz, tüketicileri mağdur olmamaları için 14 günlük cayma haklarını kullanmaya davet ediyor.

22 Ağustos 2017
bosluk

‘FETÖ’ bahanesiyle dolandırıcılık!

‘FETÖ’ bahanesiyle dolandırıcılık!

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yaşayan B.D adlı genç kız kendisine telefonla ulaşarak komiser olduğunu söyleyen dolandırıcıların, kimlik bilgilerinin ‘FETÖ’ üyelerinin eline geçtiği yalanına inandı.

8 Mart 2017
bosluk

Kumpasçı Kayaşehir’de Yakalandı

Kumpasçı Kayaşehir’de Yakalandı

İki aydır gizlendikleri İstanbul Kayaşehir’deki evde yakalanan Selam Tevhid kumpasçısı savcılar Sarıkaya ve Çimen ile hâkim Gündoğdu tutuklandı.

21 Şubat 2017
bosluk

Başakşehir’de Banka Soygunu

Başakşehir’de Banka Soygunu

Başakşehir‘de bir banka şubesine giren maskeli ve silahlı 3 soyguncu, 3 bin 500 doları alarak kayıplara karıştı.

29 Aralık 2016
bosluk

İBB’den dolandırıcılık uyarısı

İBB’den dolandırıcılık uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’den dolandırıcılık uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada, “İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın adını kullanarak,

28 Ekim 2016
bosluk

İstanbul Valiliği’nden ‘dolandırıcılık’ uyarısı

İstanbul Valiliği’nden ‘dolandırıcılık’ uyarısı

İstanbul Valiliği, kendilerini vali yardımcısı veya kaymakam olarak tanıtan kişilerin, polise destek veya engellilere yardım gibi kamusal işler için para yardımı taleplerine itibar edilmemesini istedi.

5 Ekim 2016
bosluk

Yasal olarak soyuluyoruz

Yasal olarak soyuluyoruz

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarının yapılmış olması hepimizi mutlu etti. Ancak bu işin bölge sakinine ekstra dan fatura çıkaracağını bilemezdik.

2 Ekim 2016
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-