Elazığ | Kayaşehir İstanbul

TOKİ Aralık Konut Satışları 237 TL’ye taksit fırsatı!

TOKİ Aralık Konut Satışları 237 TL’ye taksit fırsatı!

(TOKİ) Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Anadolu’nun çeşitli illerinde yeni konut projeleri inşaatına tüm hızıyla devam ediyor. Dar gelirli, orta gelirli ve emeklilere yönelik projeler üreten TOKİ, düşük taksit fırsatı da sunuyor.

2 Aralık 2017
bosluk

Hobi olarak başladığı tavukçuluğu ticarete dönüştürdü

Hobi olarak başladığı tavukçuluğu ticarete dönüştürdü

ELAZIĞ’da, emekli olduktan sonra tavuklara olan sevgisi nedeniyle sırf yakın akrabalarının yumurta ihtiyacını karşılamak için küçük bir çiftlik kuran Mehmet Cebeci, devlet desteği olmadan büyüttüğü ve 1000 tavuğun bulunduğu 10 dönümlük çiftliğinde, yumurta ve tavuk ticareti yapmaya başladı.

19 Kasım 2017
bosluk

Yetim çocuklar at bindi

Yetim çocuklar at bindi

Düzenlenen etkinlik kapsamında merkezde oluşturulan özel alanda, eğitimciler tarafından yönlendirilerek ata binmeyi öğrenen çocuklar, at binmenin keyfini çıkardı.

Çocukların sosyal hayata daha aktif bir biçimde dahil olmalarının amaçlandığı etkinliğe yaklaşık 50 çocuk katıldı. Fırat Üniversitesi olarak bütün sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Özellikle kimsesiz, yetim çocukların İlim Yayma Cemiyeti tarafından sahiplenilmeleri bizim için oldukça önemlidir. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çiftliğimizdeki atlarımızla şehrimize gelen insanlara hizmet veriyoruz. Bu hafta sonu da yetim çocuklarımıza etkinlik kapsamında hizmet verdik” dedi.

Yetim öğrencilere yönelik at binme etkinliği düzenlediklerini açıklayan İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, “Sosyal sorumluluk adına çocuklarımızın eğlenmesi, gezmesi, sosyal hayata katılması için bu etkinliği düzenledik. Burada 50’ye yakın çocukla bir araya geldik. İlim Yayma Cemiyetine kayıtlı birçok çocuk var. Onlarla sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde ilgileniyoruz. Bunlar toplumun her katmanından insanların katılması gereken bir sosyal sorumluluktur” diye konuştu.

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLDU

İlk defa ata bindiğini dile getiren çocuklardan İsmihan Akın, “İlk ata bindiğimde korkmuştum fakat daha sonra korkum geçti çok mutluyum. Bugün iki defa ata bindim. Bir kere siyahına, bir kere de beyazına bindim. Şuan çok mutluyum” dedi.

Atçılık eğitim merkezini çok sevdiğini söyleyen çocuklardan Havvanur Öztürk ise, “Ata ilk bindiğim zaman korkmuştum. Şimdide biraz korkuyorum. Büyüdüğümde at binmeyi öğrenmek istiyorum. Buraya iyi ki gelmişim çok memnunum. Ata binmek çok güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Atları çok sevdiğinden bahseden Baran Kılıç ise, ata bindiği zaman heyecanlandığını, kendi atının olmasını çok istediğini ve büyüdüğünde kendi atını alacağını ifade etti.

16 Ekim 2017
bosluk

Elazığ’da insansız hava aracı üretildi

Elazığ’da insansız hava aracı üretildi

Fırat Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Levent Taşçı, geliştirdikleri projenin adının Fırat Üniversitesi İnsansız Hava Aracı (FİHA) olduğunu belirterek, “Bu projenin özelliği sabit bir kanat üzerindeki uçağı vitül haline getirdik. Dikine iniş ve kalkış yapabilme özelliğine sahip. Ayrıca havada asılı kalma özellikleri bulunuyor. FİHA yaklaşık 55 dakika havada kalabiliyor. Geliştirdiğimiz FİHA’yı istediğimiz yerden kaldırıp istediğimiz yere indirebiliyoruz. Kendi rotasını bulduğu anda uçak özelliğini devreye sokabiliyor. Bu dünyada var olan bir şey, ama Fırat Üniversitesi ve Elazığ’da bir ilktir” dedi.

Geliştirilen FİHA’nın mühendislik alanında sivil amaçlı kullanılması için yapıldığını ifade eden Doç. Dr. Levent Taşçı, “Bizim uçağımızın özelliği tamamen sivil ve mühendislik amaçlıdır. Uçağımızın üzerinde de 24 megapikselli bir kamerası bulunuyor. Ayrıca GPRS özelliği var. Kısacası 200 metre yükseklikten dünyayı örnekleyebilirsiniz. Menzili ise yaklaşık 10 kilometredir. Yaptığımız proje Türkiye’de bir ilk değil ve oldukça fazla proje yapılıyor. Bu tür projeler Türkiye’de büyük firmalar tarafından yapılıyor. Ama Doğu Anadolu Bölgesi’nde bir ilk. Bu ilki de Fırat Üniversitesi ve Elazığ başardı. Kendi özelliği bakımından motorunu ve pervanelerine kadar bizler özelleştirdik. Yani bu uçak bize ait” diye konuştu.

2 Ağustos 2017
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-