Eminönü | Kayaşehir İstanbul

Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattını 2018 sonunda bitirmeyi planlıyoruz

Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattını 2018 sonunda bitirmeyi planlıyoruz

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattını 2018 yılı sonunda bitirmeyi planladıklarını açıkladı.

10 Kasım 2017
bosluk

Eminönü -Alibeyköy Tramvay hattı projesi hızla devam ediyor

Eminönü -Alibeyköy Tramvay hattı projesi hızla devam ediyor

İstanbul Boğazı’na birbiri ardına yapılan halk arasında ‘kazıklı yol’ olarak bilinen yollardan sonra Haliç kıyılarında da hummalı bir çalışma başlatıldı. Yaklaşık 10 kilometre uzunluğunda Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı projesi kapsamında Eyüp Sultan Camii önü ve Alibeyköy istikametinde  onlarca kazık çakıldı. Öte yandan Balat’ta aynı proje kapsamında yolu genişletmek için sahile kazık çakılmaya başlandı. Çalışmaların şu anda Balat sahilinde bulunan Sveti Stefan Bulgar Kilisesi önünde sürüyor.

PARKLARIN BİR BÖLÜMÜ KAPATILDI

Öte yandan Cibali’den başlayarak Alibeyköy’e kadar Haliç boyunca uzanan parkların bir bölümü de halkın kullanımına kapatılarak şantiye haline getirildi. Bu parkların çevresi panellerle kapatıldı. Bazı bölümlerde yayaların sahile ulaşması için küçük yaya yolları açıldı.

EMİNÖNÜ’NDEN ALİBEYKÖYE 14 İSTASYON OLACAK

2019 yılında bitirilmesi planlanan yeni tramvay hattı Eminönü otobüs durakları alanından başlayarak Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp-Teleferik, Eyüp Devlet Hastanesi, Silahtarağa İstasyonu ile Sakarya Mahallesi İstasyonuna Haliç kıyısından geçerek, Alibeyköy Merkez, Alibeyköy Metro İstasyonu ile devam edip, Alibeyköy Cep Otogarı İstasyonunda son bulacak.

GÜNDE 114 BİN YOLCU TAŞINACAK

Hatta 2’li dizili 30 araç hizmet verirken, günlük 114 bin yolcu taşınması planlanıyor. 14 istasyonu bulunan hatta yolculuk süresi ise bir uçtan diğerine 35 dakika olacak. Yeni metro hattı diğer metro hatları, deniz ulaşımı ve yapılması planlanan Eyüp-Yeşilpınar teleferik hattı ile entegre olacak.

YENİ TRAMVAY HATTININ ENTEGRE OLACAĞI HATLAR

Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı (T1) Eminönü İstasyonu ve Şehir Hatları Eminönü vapur iskeleleri ile Eminönü İstasyonunda

Hacıosman-Yenikapı Metro Hattı (M2) ile Küçükpazar İstasyonunda, Beylikdüzü-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı ile Ayvansaray İstasyonunda,

Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı (TF2) ile Eyüp-Teleferik İstasyonunda,

Planlanan Bayrampaşa-Eyüp Tramvay Hattı ile Feshane İstasyonunda,

Planlanan Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı ile Silahtarağa İstasyonunda

Planlanan Eyüp-Yeşilpınar Teleferik Hattı ile Sakarya Mahallesi İstasyonunda

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı (M7) ile Alibeyköy Metro İstasyonunda

Seyrantepe-Alibeyköy Metro Hattı ile Alibeyköy Cep Otogarı İstasyonunda entegre oluyor.

25 Ekim 2017
bosluk

Başakşehir Uluslararası Dergi Fuarı açıldı

Başakşehir Uluslararası Dergi Fuarı açıldı

Başakşehir Belediyesi’nin destek verdiği, Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union -WPU) tarafından düzenlenen “8. Uluslararası Dergi Fuarı” 4-9 Mayıs tarihleri arasında Sirkeci Garı’nda açıldı.

6 Mayıs 2017
bosluk

Eminönü Meydanı yenileniyor

Eminönü Meydanı yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul’un en önemli meydanlarından biri olan Eminönü Meydanı’nı ve çevresini yeniden düzenliyor

30 Mart 2017
bosluk

İstanbul yeni meydanı

İstanbul yeni meydanı

İstanbul Eminönü’nde Yeni Camii ile Mısır Çarşısı arasında kalan alan, yeniden düzenlenerek halkın uğrak yeri haline gelen bir meydana dönüştürüldü.

12 Mayıs 2014
bosluk

Kayaşehir Eminönü İett Hizmete girdi

Kayaşehir Eminönü İett Hizmete girdi

Kayaşehir Halkının ısrarla üzerinde durduğu Kayaşehir Eminönü İETT Hattı sonunda açıldı.

22 Ocak 2013
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-