Genel Seçimler | Kayaşehir İstanbul

En az lise mezunu 715 memur alınacak!

En az lise mezunu 715 memur alınacak!

Resmi Gazete yayınlanan Yüksek Seçim Kurulu yasa değişikliğe göre en az lise mezunu memur alımları için kadro dağılımı belirlendi. Toplamda en az lise mezunu 715 personelin alınacağı kadroların belirtilmesi ile beraber ilanın yayınlanması bekleniyor. İşte, en az lise mezunu memur alım ayrıntıları…

14 Aralık 2017
bosluk

‘Yeni sistem oturmadan seçim yapmak akıl dışı’

‘Yeni sistem oturmadan seçim yapmak akıl dışı’

Yeni sistemin taşları yerine oturmadan yapılacak erken seçimin siyasi belirsizlik doğuracağına vurgu yapan Bahçeli, MHP’nin barajı sorunu olduğu iddiaları için de “Barajı geçer, setleri aşarız” yanıtını verdi… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Manisa’nın Selendi, Alaşehir, Salihli ve Turgutlu ilçelerinde toplam maliyeti 803 milyon TL’yi bulan 248 projenin açılış ve temel atma törenlerinde katıldı.

24 Kasım 2017
bosluk

Angela Merkel seçimlerde hüsrana uğradı

Angela Merkel seçimlerde hüsrana uğradı

Almanya’da tam manasıyla bir genel seçim şoku yaşanıyor. Hükümetteki partilerin çok büyük oranda oy kaybetmesi ve İslam karşıtı ırkçı parti Almanya için Alternatif’in (AfD) oy patlaması ile meclise 94 vekil göndermesi, Başbakan Angela Merkel’i şoke etti. Merkel’in lideri olduğu Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi ve Bavyera eyaletindeki kardeş parti konumundaki Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) toplam yüzde 33 oy alarak sandıktan birinci çıktı. Ancak bu, 1949’dan sonra yapılan seçimlerde CDU/CSU’nun aldığı en kötü sonuç oldu. Hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) de bir önceki seçimlere göre yüzde 5,2 gerileyerek yüzde 20,5’te kaldı. SPD bu seçimlerde tarihin en düşük oy oranını aldı.

Alman medyası da seçim sonuçlarını “Tarihi kayıp” olarak yorumladı. Bild gazetesi “Başbakanın kâbus gibi zaferi” derken Süddeutsche Zeitung, “Birlik partileri ve Sosyal Demokratlar için tarihi kayıp”, Tagesspiel ise “Merkel için acı zafer-AfD üçüncü büyük güç” başlıklarını attı. Sonuçlara göre CDU/CSU toplam 246, SPD 153, FDP 80, Sol Parti 69 ve Yeşiller ise 67 sandalye kazandı. SPD’nin, “Büyük koalisyona yokum” açıklamasından sonra geriye tek opsiyon kaldı. 4’üncü dönemine başlayacak olan Merkel’in elinde partilerin bayrak renklerinden (siyah – sarı – yeşil) yola çıkılarak “Jamaika” olarak adlandırılan CDU, FDP ve Yeşiller koalisyonu seçeneğini bulunuyor. Bu durumda da Dışişleri Bakanı Cem Özdemir olacak.

IRKÇI PARTİDE İLK ÇATLAK

Seçimlerde oy patlaması yaşayan ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra meclise giren aşırı sağcı parti olan ırkçı AfD Partisi’nde Genel Başkan Frauke Petry krize yol açtı. Bir açıklama yapan Petry, AfD Meclis Grubu’nda yer almayacağını belirterek, “Yoluma bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim” dedi. Petry sözünü bitirdikten sonra Alice Weidel ve Alexander Gauland ile birlikte katıldığı basın toplantısını terk etti. Petry, başbakan adayları Gauland ve Weidel ile uzun süredir kavgalı.

TÜRKİYE NEFRETİ ELLERİNDE PATLADI

CDU/CSU’nun büyük oy kaybının nedenlerinden biri de Türkiye düşmanlığında AfD’nin bile önüne geçmesi oldu. AfD genelde seçim kampanyasında mülteci krizini ön planda tutup “Türkiye” veya “Türkler” diye endekslemezken, CDU ve SPD “ırkçıdan çok ırkçı” davrandı ve Türkiye’ye karşıdüşmanca bir siyaset izlemeye başladı. Merkel’in işi hiç de kolay değil. Çünkü bu kez sadece SPD değil, iki ortak birden olacak. Birbirleriyle anlaşamayan Yeşiller ve FDP.

14 TÜRK KÖKENLİ VEKİL

Seçimlerde 7 partinin meclise girmesiyle Federal Meclis’teki milletvekili sayısı 709’a yükseldi. Meclise girmeyi başarın Türk kökenli vekil sayısı da arttı. 11 olan milletvekili sayısı 14’e yükseldi. Özcan Mutlu, Cemile Giousouf ve Azize Tank seçilemezken, diğer 8 vekil koltuğunu korudu. Meclise Elvan Korkmaz, Canan Bayram, Evrim Sommer, Gökay Akbulut, Filiz Polat ve Danyal Beyaz ilk kez girdi.

26 Eylül 2017
bosluk

Başbakan Başakşehir’de konuştu

Başbakan Başakşehir’de konuştu

Başakşehir‘de düzenlenen mitingde halka hitap eden Yıldırım, İstanbul’un yüzü gülerse Türkiye’nin de yüzünün güleceğini, kalkınırsa Türkiye’nin de kalkınacağını anlattı.

16 Nisan 2017
bosluk

Başakşehir Belediyesi’nden seçim hizmeti

Başakşehir Belediyesi’nden seçim hizmeti

Başakşehir Belediyesi, referandumda oy kullanacak olan yaşlı, engelli ve sağlık sorunu olan vatandaşlara ulaşım desteği sağlayacak.

14 Nisan 2017
bosluk

Davutoğlu, Başakşehir’de konuştu

Davutoğlu, Başakşehir’de konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun tüm yurdu kapsayan miting maratonu 2-3 Haziran tarihlerinde İstanbul’da devam ediyor.

3 Haziran 2015
bosluk

Başakşehir Saadetten İktidar Şöleni

Başakşehir Saadetten İktidar Şöleni

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığının Olimpiada düzenlediği İktidar Şöleni büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.

25 Mayıs 2015
bosluk

Resul Kurt, Kayaşehir’de

Resul Kurt, Kayaşehir’de

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Resul Kurt, Kayaşehir’de fabrika işçilerini ziyaret etti. Kurt, “AK Parti bir bölgenin değil tüm Türkiye’nin partisidir” dedi.

27 Nisan 2015
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-