Gezilecek Yerler | Kayaşehir İstanbul

Dünyada en çok ziyaret edilen kentler arasında gösterilen Artvin şaşkın!

Dünyada en çok ziyaret edilen kentler arasında gösterilen Artvin şaşkın!

Uluslarası araştırma şirketi ‘Euromonitor International’ tarafından hazırlanan, ‘Dünyada en çok ziyaret edilen 100 kent’ listesinde Türkiyeden 2.4 milyon turistle 85’inci sırada gösterilen Artvin için açıklanan rakamlar, bölgedeki turizmcileri bile şaşırttı.

30 Kasım 2017
bosluk

Sümela Manastırı ağustosta kapılarını açacak

Sümela Manastırı ağustosta kapılarını açacak

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden, Karadağ’ın eteğindeki sarp ve kayalık alana kurulu tarihi Sümela Manastırı’nın restorasyon ve kaya ıslahı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kalan bin 600 tonluk kayanın parçalanarak bulunduğu yerden alınmasıyla manastırın bir bölümünün Ağustos 2018’de ziyarete açılması planlanıyor.

27 Kasım 2017
bosluk

Örümcek Ormanları nefes kesiyor

Örümcek Ormanları nefes kesiyor

Gümüşhaneli dağcılar, eşsiz sonbahar manzarası eşliğinde örümcek ormanları’nda yürüdü. Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) tarafından organize edilen ve Kürtün ilçesine bağlı ve adı ağaçların çok sık olmasından dolayı Örümcek Ormanları konulan ve Avrupa ve Kafkaslar’ın en uzun ve en geniş ladin ve köknarların bulunduğu tabiatı koruma alanında gerçekleştirilen yürüyüş Çifte Köprü denilen bölgeden başladı.

7 Kasım 2017
bosluk

Bingöl kaplıcaları her dönem ilgi görüyor

Bingöl kaplıcaları her dönem ilgi görüyor

Bingöl’de, halk arasında özellikle böbrek rahatsızlığına iyi geldiğine inanılan Ilıcalar beldesindeki kaplıca, yılın her döneminde vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

27 Ekim 2017
bosluk

Sümela Manastırı’nda restorasyon çalışmaları devam ediyor

Sümela Manastırı’nda restorasyon çalışmaları devam ediyor

Restorasyon çalışmaları nedeniyle 2 yıl önce ziyarete kapatılan manastırın tamamındaki tüm kaya güçlendirme ve düşürme çalışmalarının şuana kadar yüzde 50’si tamamlandı.

27 Ekim 2017
bosluk

Balıkesir Erdek Doğanlar Köyü

Balıkesir Erdek Doğanlar Köyü

Doğanlar köyü mavi ve yeşilin bir birbirine karıştığı Erdek Belediyesine bağlı bir yerleşim merkezidir. Doğanlar köyü sizin için Kapıdağ Yarımadası’nın bir çok yerinde olduğu gibi iyi bir tatil ve dinlenme seçeneğiniz olabilir.

18 Eylül 2017
bosluk

Karadeniz Rize Ağaran Şelalesi

Karadeniz Rize Ağaran Şelalesi

Rize’de son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından bir tanesi olan Ağaran Şelalesi ziyaretçilerini bekliyor. Çayeli ilçe merkezinden 12 kilometre uzaklıkta bulunan, yüksekliği yaklaşık 70 metre olan Ağaran Şelalesi son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından bir tanesi oldu.

18 Eylül 2017
bosluk

Kaçkar Dağı’na Yılın ilk karı düştü

Kaçkar Dağı’na Yılın ilk karı düştü

Gelen yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara ile şok olurken, Kavron Yaylası’na gelen turistler bu anın tadını çıkardılar.

8 Eylül 2017
bosluk

Miniatürk Mobil Tanıtım Dönemi

Miniatürk Mobil Tanıtım Dönemi

Yoğun ilgi gören Miniaturk’te ‘Mobil Eser Tanıtım Uygulaması’ başladı. İBB’nin 9 dilde hizmet veren uygulamayla eserler hakkında her türlü bilgi, görsel, 360 derece görüntü ve navigasyon bilgilerine cep telefonundan anında ulaşılabiliyor.

5 Eylül 2017
bosluk

Rize’de şelalelere turist akını

Rize’de şelalelere turist akını

Çamlıhemşin İlçesi Kaplıca Köyü’nde bulunan Tar Deresi boyunca 2 kilometrelik patika yoldan yürünerek ulaşılan Bulut Şelalesi bölgeye gelen tatilci ve turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Yaz sıcaklarından bunalan turistler yeşil doğa eşliğindeki yürüyüş ardından ulaştığı şelale gölüne girerek serinleme olanağını buluyor. Gölde yüzen turistler, yemyeşil doğa ve manzaranın tadını çıkarıyor.

Turistler sıcak havalarda gölde serinlediklerini belirterek gölde yüzmenin keyifli olduğunu belirttiler. Rize’de sayıları 100’ü bulan çeşitli uzunlukta şelale yer alıyor.

22 Ağustos 2017
bosluk

Akdamar Adası turistlerin gözdesi

Akdamar Adası turistlerin gözdesi

Kentin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye gelenler, Van Gölü’nün  eşsiz maviliği ortasındaki Akdamar Adası ve üzerindeki kiliseyi ziyaret etmeden  bölgeden ayrılmıyor.

Adayı gezen İranlı Mesut Necakbur, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Türkiye’yi sık sık ziyaret ettiğini ve bu sayede biraz Türkçe öğrendiğini  söyledi.

Türkiye’nin ve Van’ın muhteşem tarihi güzelliklere sahip olduğunu  anlatan Necakbur, “Buralar Allah’ın bir lütfu. Bu yüzden çok seviyoruz. Yılın  belli dönemlerinde geldiğimiz Türkiye’de bu güzellikleri görme fırsatı buluyoruz.  Akdamar Adası çok güzel bir yer bu güzellikleri herkesin görmesi gerekir. Ülkeme  döndüğümde tüm arkadaşlarımı bu güzellikleri görmeye davet edeceğim.” dedi.

“KENDİMİ Akdeniz VE EGE’DE HİSSETTİM”

İzmir’den torununu ziyaret için Van’a geldiğini belirten Kemal Özdemir  ise Türkiye’nin farklı güzelliklerini görmeyi sevdiğini dile getirdi.

Özellikle Van’ı çok beğendiğini vurgulayan Özdemir, “Van’a gelmişken  Akdamar Adası’nı da görmek istedik. Burası gerçekten doğa harikası. Mavisi ve  yeşiliyle bana İzmir’i hatırlatıyor. Buraya gelince kendimi Akdeniz ve Ege’de  hissettim. Bu tür güzelliklerin ülkemizde tanıtılması gerekiyor.” diye konuştu.

Osmaniye’den kente gelen Yusuf Furkan Atılgan da Akdamar Adası’nı ilk  kez gezdiğini ifade etti.

Van Gölü ve adanın mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini belirten  Atılgan, “Doğuda böyle güzelliklerin olduğunu hiç bilmiyordum. Bu güzellikleri  yerinde görmem gerçekten düşüncelerimi değiştirdi. Türkiye’nin hiçbir yerinde  görülmeyecek güzellikler burada gizli kalmış.” değerlendirmesini yaptı.

25 Temmuz 2017
bosluk

Ordu’daki bu şelale görmeye değer

Ordu’daki bu şelale görmeye değer

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Ordu’da eşi benzeri olmayan şelalenin turizme kazandırılmasını istediklerini söyledi.

Şelalenin görülmeye değer olduğunu belirten Kaya, yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki şelalenin tanıtımı yapıldığında görmeye birçok doğaseverin gelmek isteyeceğini dile getirdi.

Şelalenin eşi benzeri olmadığını ifade eden Kaya, şöyle konuştu: “Tekmezar Şelalesi gerçekten çok güzel. Tekmezar Ormanları içinde bulunan şelalenin ilimizde eşi benzeri yok. Bu şelalenin turizme kazandırılması istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız kısa süre içinde başlayacak. Şelaleye ulaşım, ormanlık alandan sağlanması nedeniyle zor. Ancak ulaşıldığında görenlerin nefesini kesen bir şelale. İnşallah yapılacak çalışmalarla şelale turizme kazandırılacak.”

Mustafa Bıyık

21 Temmuz 2017
bosluk

Malatya ‘Kudret Havuzu’na ilgi büyük

Malatya ‘Kudret Havuzu’na ilgi büyük

Malatya’nın Darende ilçesinde Tohma Kanyonu’nun ortasındaki Kudret Havuzu, tüm yıl boyunca 22 derece olan sıcaklığı ve kükürtlü suyu nedeniyle vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Somuncu Baba Külliyesi civarında Tohma Çayı’nın aktığı 1,5 kilometrelik kanyonun ortasındaki havuz, şifalı olduğuna inanılan suyu ve manzarasıyla tatilcilerin dikkatini çekiyor.

Hulusi Efendi Vakfınca yenilenen havuzda, 80, 120 ve 150 santimetre derinliğinde, birbirine bağlı bölümler bulunuyor. Kimyasal ilaçlama yapılmayan havuzun suyu, saat başı doğal mağaralardan gelen kaynakla yenileniyor.

Havuzların toplamında 100 ton su bulunuyor. Mağaralardan dakikada 27 litre olmak üzere, yaz kış 22 derecelik su geliyor.

Havuzun sorumlusu Necati Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğal mağaralardan gelen suyuyla havuzun ziyaretçilerini beklediğini söyledi.

Buradaki suyun sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığınca analiz edildiğini anlatan Çelik, “Sonuca göre buradaki su, çağın hastalıklarından stres, romatizmal eklem ağrıları ve cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere bazı hastalıklara iyi geliyor.” ifadesini kullandı.

Eskiden beri yöre insanı başta olmak üzere vatandaşların havuza büyük ilgi gösterdiğini bildiren Çelik, ilçeye gelen ziyaretçilerin de havuza girdiğini kaydetti.

“ÇOK BÜYÜK BİR NİMET”

İstanbul’dan ailesiyle tatile gelen Abdulhamid Coşkun, kanyondaki havuzun büyüleyici bir güzelliği bulunduğunu belirtti.

Bursa’da yaşayan Muhsin Acar da Kudret Havuzu’nu duyduktan sonra Darende’ye geldiğini dile getirdi.

İlçede böyle bir yerin bulunmasının çok büyük nimet olduğunu ifade eden Acar, “Vadinin içinde böyle bir yerin olduğunu dışarıdan geçen birinin bilmesinin imkanı yok. Buralara yolu düşen tüm vatandaşların, bu saklı kalmış güzelliği görmelerini mutlaka tavsiye ediyorum.” dedi.

Ziyaretçi Alaadin Aktaş ise ailesiyle havuza geldiğini, kanyondaki bu güzelliği herkesin görmesi gerektiğini kaydetti.

19 Temmuz 2017
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-