iPhone | Kayaşehir İstanbul

iPhone X Samsung’un anavatanında yok satıyor!

iPhone X Samsung’un anavatanında yok satıyor!

iPhone X’in ön sipariş stoklarının Samsung’un evi Güney Kore’de tükenme hızı, herkesi şaşırtacak cinsten… iPhone X’in satışa sunulduğu ülkelerin çoğunda stok sorunu yaşanıyor. Stokların tekrar dolmasının 5 – 6 hafta sürebileceği tahmin edilse de durum Avrupa’nın bazı bölgelerinde biraz iyileştirildi.

20 Kasım 2017
bosluk

iOS 11.1 güncellemesi yayında! Neler değişiyor?

iOS 11.1 güncellemesi yayında! Neler değişiyor?

Apple dün gece sessiz sedasız yeni güncellemesi iOS 11.1 sürümünü yayınladı. Pek çok değişikliği de beraberinde getiren iOS 11.1’i hemen yüklemelisiniz! Peki iPhone’unuzda neler değişecek?

1 Kasım 2017
bosluk

iPhone 8 İstanbul’da satışa çıktı!

iPhone 8 İstanbul’da satışa çıktı!

Apple’ın yeni ürünü iPhone 8 Türkiye’de gece saat 00.00 itibariyle satışa sunuldu. Türkiye’ye ilk kez getirilen yeni model telefon satışa sunulmadan önce çok sayıda müşteri Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki GSM şirketi önünde beklemeye başladı.

Saatler 00.00 sıraların mağaza kapısının açılmasıyla bekleyen müşteriler İphone 8 ile buluştu.

İphone 8 4199 TL ile 5549 TL arasında satışa sunuldu. İphone 8’i ilk alan Asrın Köklü “Çok mutluyum aylardır bekliyordum” dedi.

20 Ekim 2017
bosluk

iPhone X Türkiye fiyatı kaç tl olacak?

iPhone X Türkiye fiyatı kaç tl olacak?

Dünya’nın en çok telefon satan şirketlerinden biri olan Apple’ın son bombası büyük ilgi gördü. Her ne kadar fiyatı tartışma konusu olsa da iPhone X merakla beklenmeye başladı. Peki iPhone X Türkiye fiyatı kaç TL olacak? Özellikle iPhone 8’in fiyatı ve satış tarihinin belli olmasının ardından iPhone X Türkiye satış tarihi için ön görüler arttı. İşte iPhone X Türkiye satış tarihi ve tüm merak edilenleri…

İPHONE X FİYATI NE KADAR OLACAK?

Apple, yeni nesil telefonu iPhone X’i tanıtımında fiyatını 999 dolar olarak belirledi.

iPhone X 64 GB modeli Amerika’da 999 dolar gibi bir fiyatla satışa çıkıyorsa Türkiye’de
bu modelin satış fiyatı 5.799 TL veya yukarı çıkabilir. Aynı modelin 256 Gb modeli ise 1149 dolar ABD satışı iken Türkiye’de 6.659 TL kadar olabilir.

iPhone X net satışı fiyatı önümüzdeki haftalarda belli olacak. Belli olur olmaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

iPHONE X TÜRKİYE’DE NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

iPhone X fiyatı da kadar Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak merak ediliyor. Apple tarafından açıklanan iPhone X ön sipariş tarihi 27 Ekim. Maalesef Türkiye bu ülkelerin arasında yer almıyor. 27 Ekim’de ön sipariş alınan iPhone X’in raflarda yerini 3 Kasım’da alacağı söylenmişti. Bu durumda Türkiye’de satışa çıkması Kasım sonu veya Aralık başını bulması içten bile değil. iPhone X, bu fiyatlarla Türkiye’de ne kadar rağbet görecek ileride göreceğiz.

13 Ekim 2017
bosluk

En ucuz iPhone 8’i nereden alabilirsiniz?

En ucuz iPhone 8’i nereden alabilirsiniz?

iPhone 8’i Türkiye’den pahalıya almak yerine alternatif yollar arıyorsanız; hangi ülkede hangi fiyat etiketiyle cihazın satıldığını bilmeniz gerekiyor. Bu anlamda 40’tan fazla ulkeden firmaya otomatik online fiyat takip hizmeti sunan yerli yazilim firmasi Prisync’in analizine göre bakın en ucuz iPhone 8 nerede olacak?

 

 

18 Eylül 2017
bosluk

iPhone X Fiyatı Belli Oldu

iPhone X Fiyatı Belli Oldu

Apple’ın dün gerçekleştirdiği lansmanda, 10. yılına özel olarak tasarladığı iPhone X’un tasarımı kadar fiyatı da oldukça konuşuldu. Yurtdışında iPhone 8, 699 dolardan iPhone 8 Plus ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. iPhone X’un başlangıç fiyatı ise 999 dolar.

Dünyada şu an bazı ülkelerin kişi başına düşen milli gelirleri iPhone X’un satış fiyatının da altında bulunuyor. Liberya’da kişi başına düşen milli gelir 900 dolar seviyesinde iken Kongo ve Burundi’de bu rakam 800 dolar. Bu üç ülkenin altında yer alan diğer iki ülke ise sırasıyla 700 dolar ile Orta Afrika Cumhuriyeti ve 400 dolar ile Somali.

13 Eylül 2017
bosluk

İOS 11 ile neler değişecek?

İOS 11 ile neler değişecek?

Apple tarafından İOS işletim sisteminin en yeni olan 4. betası yayınlandı. Yeni sürümle birlikte iPhone ve iPad’lere gelecek olan İOS 11’le neler değişecek? İOS 11’in getirdiği yenilikler neler? 

İOS 11 İŞLETİM SİSTEMİNİN GETİRDİĞİ YENİLİKLER!

1)YENİ SİMGELER:

Kişiler, notlar ve anımsatıcılar için yeni simgeler geliştirildi. Önceden özellikle kişiler simgesinde sadece erkek ikonunun oluşu bazı kesimlerce tepkiye de yol açıyordu, Apple’ın kişiler için geliştirdiği yeni simgesinde hem kadın hem erkek ikonu yer alıyor. Notlar ve anımsatıcılar simgesiyse eskiye göre biraz daha sade.

2)OTOMATİK Wİ-Fİ SORUNU:

Eskiden iPhone ve iPad cihazınızdan ücretsiz olarak internete bağlandığınızda, cihaz bu Wi-Fi ağına yakın bir yerde olduğunuzda otomatik olarak o ağa bağlanıyordu. Her seferinde şifre girme derdinden kurtaran bu özelliğin kullanıcılar için dezavantajı internet hızını düşürmesiydi. Ancak yeni güncellemeyle, sinyali düşük olan ağa cihazlar otomatik olarak bağlanmayacak.

3)AYARLAR-KAPASİTE:

Telefonun ‘Ayarlar’ bölümünde ‘Genel’e gelindiğinde artık cihazın depolama durumuyla ilgili bilgi verecek ‘kapasite’ isimli yeni bir bölüm görünecek.

4)AYARLAR-HESAPLAR VE PAROLALAR SİMGESİ:

Ayarlar bölümündeki ‘Hesaplar ve Parolalar’ simgesi eskiden yatay dururken, artık dikey konumda görünüyor.

5)AYARLAR-AİRDROP

Ayarlarda, ‘Genel’ bölümüne gelindiğinde artık ‘ AirDrop’ bölümü görünecek. Önceden ‘Kontrol Merkezi’ sekmesinde bulunan bu özellikle cihazın herkesin kullanabileceği veya kişilerle sınırlandırılması durumuyla ilgili ayarlamalar yapılabilecek.

6)İ-MASSAGE UYGULAMASI:

iOS sürümüyle kullanıcılar artık iMassage’larını iCloud üzerinden saklayabilecekler.

7)APPLEPAY ÜZERİNDEN PARA GÖNDERME:

Yeni sürüm, kullanıcılara birbirleriyle mesajlaşırken ApplePay üzerinden para gönderme imkanı yaratıyor.

8)SİRİ’YE ÇEVİRİ ÖZELLİĞİ:

Siri yeni özelliğiyle birlikte çeviri yapabilecek. Şu an İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerini çevirebilecek olan Siri’nin ilerleyen zamanda daha fazla dil seçeneği sunacağı konuşuluyor.

9)Wİ-Fİ SİMGESİ:

Eskiden daha küçük ve geniş aralıklara sahip olan Wi-Fi simgesi artık daha geniş görünüyor.

10)PRATİK HALE GELEN BİLDİRİM MERKEZİ

Kilitli ekranınızda görünen bildirimi sola doğru kaydırıldığında kilit ekranına TouchID ile açma mesajı geliyor. Dokunarak açtığınız kilidinizden direkt bildirim paneline yönlendiriliyorsunuz.

11)DAHA KULLANIŞLI KONTROL MERKEZİ

Kontrol merkezi bu sürümle eskiye nazaran daha geniş hale getiriliyor. Kullanıcıların ‘hücresel veri’ kısayolunun bulunmaması sebebiyle şikayetçi olduğunu bilen Apple yeni sürümünde bu kısayolu ‘Kontrol merkezine’ ekledi. Ayrıca ekran ışığını açıp- kapatma şeklinin de değiştirildiği görülüyor.

12)YEPYENİ BİR APPLE STORE

Apple Store iOS 11 ile, daha estetik bir görünüme kavuşmanın yanında, artık güncellemeler sekmesini aşağıya doğru kaydırarak gelen güncellemeler görülebilecek.

13)KAMERA FİLTRELERİ

Güncellemeyle cihazlara birbirinden farklı yeni filtreler ekleniyor. Bu filtrelerin fotoğrafları oldukça profesyonelleştireceği konuşuluyor, aynı zamanda çektiğiniz fotoğrafların kalitesi yükselirken dosya boyutları eskisinden çok daha düşük olacak.

14)İÇ MEKAN HARİTALARI

Apple, Haritalar uygulamasını geliştirerek artık iç mekan yönlendirmesi de yapıyor. Mesela bir AVM’de ya da havaalanında bulamadığınız bir yer olursa artık iç mekan haritalarından ayrıntılı şekilde nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

15)QUİCK TYPE KLAVYE

Tek eliniz dolu ve diğeriyle telefonunuzda mesaj yazmanız gerekiyorsa, QuickType klavye bu konuda oldukça işinize yarayacak. Mesajınızı yazarken emoji düğmesine basılı tuttuğunuzda tüm harfler parmağınıza yaklaşıyor, böylece tek elle rahatça mesaj yazabiliyorsunuz.

İOS 11’DEN HANGİ APPLE KULLANICILARI YARARLANABİLECEK?

iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
İPhone SE
iPhone 5s
6’ncı nesil iPod Touch
9.7 inç iPad
12.9 inç iPad Pro
9.7 inç iPad Pro
iPad Air ve Air 2
iPad mini 2,3,4,5’lerde kullanılabilecek.

Ancak, iPhone 5C ve öncesi iPhone’lar iOS 11’i kullanamayacak.

7 Eylül 2017
bosluk

Yeni iPad Pro’nun Türkiye satış fiyatı

Yeni iPad Pro’nun Türkiye satış fiyatı

Yeni 10.5 inç model, kenar sınırlarını yaklaşık yüzde 40 azaltıyor ve olağanüstü kompakt bir pakete sığıyor. Üstelik, hala yalnızca 469 gram hafifliğinde. Bu sonbaharda çıkacak iOS 11’de bulunan yepyeni Dosyalar uygulaması, özelleştirilebilir Dock, gelişmiş multitasking ve daha derin Apple Pencil entegrasyonu gibi yeni ve güçlü iPad özellikleri ile iPad Pro, kullanıcıların daha da üretken ve yaratıcı olabilmesini sağlıyor.

“ProMotion teknolojisiyle dünyanın en gelişmiş ekranlarına, yeni güçlü A10X Fusion çipe ve iPhone 7’nin gelişmiş kamera sistemine sahip bu aygıtlar şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü iPad’ler,” diyen Apple’ın Ürün Pazarlama’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, şöyle devam ediyor: “Bu yeni iPad Pro modelleri, iOS 11 ile bir araya geldiğinde, kullanıcıların iPad ile yapabildiği şeyler muazzam ölçüde değişecek.”

ProMotion Teknolojisiyle Dünyanın En Gelişmiş Ekranı

iPad Pro’nun yeniden tasarlanan dikkat çekici Retina ekranı ProMotion teknolojisine sahip. Bu yeni teknoloji, akıcı kaydırma, daha fazla duyarlılık ve daha akıcı hareket içeriği için 120 Hz’e kadar yenileme hızı sunuyor. ProMotion teknolojisi ile çok daha duyarlı hale gelen Apple Pencil  daha akıcı ve doğal çizimler için 20 milisaniye gecikme ile sektörün en iyisi. Ayrıca, ProMotion ekran kalitesini artırıyor ve ekran yenileme hızını, içerik hareketine uyum sağlayacak şekilde otomatik olarak ayarlayarak güç tüketimini de azaltıyor.

Apple’ın en parlak iPad ekranı olan Gelişmiş Retina ekran içeriğin kapalı ve açık ortamda daha kolay görülmesini sağlayan yansıma önleyici kaplamaya sahip. True Tone, daha doğal ve doğru bir görüntüleme için ekranın beyaz dengesini, etrafınızdaki ışığa uyum sağlayacak şekilde dinamik olarak ayarlıyor. Geniş renk yelpazesi, iPad Pro’nun dijital sinema standardında renkler sunmasını sağlıyor.

A10X Fusion Çipten Güç Alan Çığır Açıcı Performans

iPad Pro, en fazla kullanılan görevleri gerçekleştirmek için çığır açan performans, bağlantı ve çok yönlülük sunuyor. Yeni güçlü 64 bit A10X Fusion çip, bugün çoğu PC dizüstü bilgisayarın sahip olduğundan daha hızlı bir performans sunuyor. Bu sayede, fotoğrafları ve 4K videoları düzenlemek, 3D görüntüleri render’lamak veya oyun oynamak gibi karmaşık görevler zahmetsizce gerçekleştirilebiliyor. Altı çekirdekli CPU ve 12 çekirdekli GPU, sektör lideri A9X çipe göre yüzde 30’a kadar daha hızlı CPU performansı ve yüzde 40 daha hızlı grafik performansı sağlarken, tam gün pil ömrü sunuyor.1

iPad Pro profesyonel kalitede fotoğraflar ve videolar çekmek, düzenlemek ve paylaşmak için mükemmel bir aygıt. iPhone 7’de de bulunan, optik görüntü stabilizasyonu özellikli 12 megapiksel kamera dahil gelişmiş ön ve arka kameralara sahip ve bunun yanı sıra, 7 megapiksel FaceTime HD kamera özellikleri iPad Pro’da da mevcut. iPad Pro’da ayrıca, her yönde güçlü, net ve zengin stereo ses kalitesi sunan dört hoparlörlü bir ses sistemi bulunuyor. Yerleşik Apple SIM2 ve 802.11ac Wi-Fi ve LTE Advanced3 desteği, 180’den fazla ülke ve bölgeye seyahatte bağlantıda kalmayı daha kolay hale getiriyor.

iPad Pro’daki Touch ID daha duyarlı ve kullanıcılara iPad’in kilidini açmanın, uygulamaların içinde kişisel bilgileri gizli tutmanın ve App Store, iTunes Store ve iBooks Store’daki satın alma işlemlerini onaylamanın basit ve güvenli bir yolunu sunuyor. iPad’deki Apple Pay ile uygulamaların içinde veya Safari’deki web sitelerinde fiziksel ürünler ve hizmetler için ödeme yapmak her zamankinden daha kolay.

Başlangıç kapasitesi artık 64 GB. Yine WiFi ve LTE şeklinde bağlant seçenekleri de mevcut. Satış başlanan yeni iPad modellerinin fiyatları şu şekilde:

10.5 inç iPad Pro WiFi

64 GB – 2999TL
256 GB – 3499TL
512 GB – 4349TL

10.5 inç iPad Pro LTE

64 GB – 3599TL
256 GB – 4049TL
512 GB – 4949TL

12.9 inç iPad Pro WiFi

64 GB – 3699TL
256 GB – 4149TL
512 GB – 5049TL

12.9 inç iPad Pro LTE

64 GB – 4299TL
256 GB – 4749TL
512 GB – 5649TL

2 Ağustos 2017
bosluk

APPLE’dan Yapay Zeka Adımı

APPLE’dan Yapay Zeka Adımı

Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Apple, iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarında yapay zeka görevlerini yerine getirmesi için özel bir çip geliştiriyor.

30 Temmuz 2017
bosluk

iPhone 8 Yeni özellikler ile geliyor

iPhone 8 Yeni özellikler ile geliyor

Apple’ın yeni amiral gemisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar telefon ile ilgili bilgiler paylaşıyor.

30 Temmuz 2017
bosluk

iPhone 8 beklenenden erken geliyor

Etiketler: ,
iPhone 8 beklenenden erken geliyor

iPhone 7s’te Apple’ın OLED ekrana geçiş yapabileceği iddiaları bir süredir gündemi meşgul ediyordu.

23 Nisan 2016
bosluk

iPhone Mini Tamamen Yeni Bir Ürün Olacak!

Etiketler: ,
iPhone Mini Tamamen Yeni Bir Ürün Olacak!

Apple CEO’su Tim Cook daha ucuz bir akıllı telefon üreteceklerinin sinyallerini verdi fakat bu ürünün mevcut iPhone’dan tamamen farklı olabileceğini belirtti

18 Şubat 2013
bosluk

iPhone 5, ülkemizde resmen satışa sunuldu

Etiketler: ,
iPhone 5, ülkemizde resmen satışa sunuldu

Apple’ın geçtiğimiz eylül ayında tanıtımını yaptığı yeni nesil akıllı telefonu uzun süreli bir bekleyişin ardından nihayet ülkemizde de satışa sunuldu.

15 Aralık 2012
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-