Kadın Hakları | Kayaşehir İstanbul

‘Her 100 kadından 47’si şiddet görüyor’

‘Her 100 kadından 47’si şiddet görüyor’

Kadına yönelik şiddet olaylarına tepki gösteren temiz toplum derneği genel başkanı bilal ay, “her 100 kadından 47’si şiddet görmektedir. kadına yönelik şiddet,.

6 Aralık 2017
bosluk

Anne olan kadınların % 40’ı işten ayrılıyor…

Anne olan kadınların % 40’ı işten ayrılıyor…

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Çuhadaroğlu, Danone’un dünyada faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde cinsiyet  çeşitliliğini ve kadının güçlendirilmesini desteklediğini belirterek, “Türkiye’de kadınların istihdam ve iş gücüne katılım oranlarının artırılmasına büyük önem veriyoruz. ‘Çalışan Annelerin İşe Dönüşü Araştırması’na göre kadınların çoğu, % 40’ı hamilelik döneminde veya çocuk doğar doğmaz işten ayrılıyor” diye konuştu.

Kısır döngü yaşanıyor

Çuhadaroğlu, “Anneler işi bıraktıkları ilk dönemde bir rahatlama yaşadıklarını ifade ediyor. En önemlisi hem çocuğa hem de kendilerine ayıracak bolca zamanları olduğunu düşünüyorlar. Fakat belli bir noktadan sonra ev içindeki hayatın kısır döngüsünün yorucu olmaya başladığını düşünüyorlar” dedi.

Türkiye gibi büyümekte olan ülkelerde kadınların istihdama katılımının büyük önem taşıdığını belirten KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ise şunları söyledi: “Eğer ülke olarak hedeflerimize varacaksak, çocuklarımız ve onların çocukları kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye’de yaşayacaksa; ülke nüfusunun yarısının, yani kadınların potansiyelinden de yararlanmak zorundayız.”

12 Ekim 2017
bosluk

Kadınların Saçı Niçin Dökülür?

Kadınların Saçı Niçin Dökülür?

Dr. Emrah Çinik, “Saç dökülmesi sorunu erkeklerde daha sık olmakla beraber erkek ve kadın ayrımı olmadan hemen herkesin ortak sorunudur. Ancak psikolojik olarak olumsuz etki kadınlarda daha belirgindir” dedi.
Saç dökülmelerinin önüne geçmek ancak erken dönemde uygulanacak olan Saç mezoterapisi ve PRP tedavisi ile mümkün olabileceğini kaydeden Dr. Emrah Çinik, “Genetik Kadınların saç dökülme problemlerinin önemli nedeni genetik faktörlerdir. Hormon Dengesizlikleri Kadınlarda görülen saç zayıflama ve dökülmesinin önemli bir nedeni de hormon dengesizlikleri ve hormon tedavileridir. Kullanılan doğum kontrol hapları saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Tiroid Hastalığı Tİroid bezinin fazla ve az çalışması ile ilgili yaşanan hormon bozukluğu sırasında saç dökülmesi görülür” ifadelerini kullandı.

“Demir eksikliği saç dökülmesine neden oluyor”

Demir eksikliği anemisinin saç dökülmesine neden olduğunu ifade eden Dr. Çinik, “Ağır adet kanamalarından kaynaklanabilir. Demir eksikliği, kadınların saçlarının zayıf görünümlü olması ve kadınlardaki saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biridir. İlaçlar, Dengesiz Beslenme ve Stres Yetersiz beslenme de saç dökülmesine neden olan etkenlerden biridir. Özellikle bilinçsiz yapılan diyetlerde vitamin, proteinin, minerallerin yeterli düzeyde alınamaması. Stres kaynağı olan her etken, olumsuz etkisini saçlarda da, saç seyrelmesi, saçın zayıflaması ve dökülmesi şeklinde gösterecektir” diye konuştu.

Kadınlarda saç dökülmesinin üç değişik şekilde olabileceğini ifade eden Dr.Emrah Çinik, “Genetik faktörler sıklıkla etkilidir. Başın her tarafında genel bir dökülme ve seyrelme şeklindedir. Başın üst bölgesininde olur. Ön saç çizgisi bölgesi sağlam kalır. Ludwig sınıflamasına göre 3 değişik evrede görülebilir. Hafif derecede bir dökülmeden, ileri derecede tam saç kayıplarına kadar olabilir. Erkeklerde olduğu gibi önlerde olur. Alın genişler. Kadınlarda saç dökülmesi, saç köklerinde artmış hormon etkisine (dihidro-testosteron) bağlıdır. Buna karşı, bu kadınlar genel hormonal yönden sağlıklıdırlar” açıklamalarında bulundu.

Genel ve yaygın saç dökülmesi olan kadınlarda başın arkasındaki saçlarda da dökülme varsa, nakil edilen saçların da dökülmesi riskinin olduğunu belirten Dr. Çinik, “Bu nedenle, kadınlardaki genel ve tepe bölgesindeki saç kayıplarında ilk tedavi yöntemi medikal ilaç tedavisi (minoxidil)ve saç dökülme tedavileridir(saç mezoterapisi ve prp)” şeklinde konuştu.

25 Temmuz 2017
bosluk

İzdivaç programlarına en çok kadınlar şikayetçi

İzdivaç programlarına en çok kadınlar şikayetçi

RTÜK’e evlendirme programlarına yönelik bir yılda 10 bin 691 şikayet geldi. Şikayette bulunanların yüzde 54,82’sini kadınlar oluşturdu

29 Mart 2016
bosluk

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

Yağmur Tanrısevsin Kaçak dizisinde Haluk Bilginer’le oynamaktan gurur duyduğunu söylüyor ve dizideki hikayeden yola çıkarak kadınlara şu mesajı veriyor:

13 Aralık 2014
bosluk

Başbakan’dan Mevlüt Uysal’a ödül

Başbakan’dan Mevlüt Uysal’a ödül

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kadın başkan yardımcıları ile çalışan belediye başkanlarına plaket verdi.

8 Aralık 2014
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP



—— SPONSOR BAĞLANTI ——-