Suudi Arabistan’dan Mekke projesi

Suudi Arabistan’dan Mekke projesi

Suudi Arabistan’ın, Mekke’de 30 milyon hacı ve umre ziyaretçisini karşılayabilecek kapasiteye sahip projeler gerçekleştirmeyi planladığı bildirildi. Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre, Cidde  kentinde “Mekke’yi İmar Fuar ve Konferansı” düzenlendi. Fuara kamu ve özel sektörden kurum ve kuruluşlar ile bakanlık ve  emniyetten temsilciler katıldı. 

29 Aralık 2017
bosluk

Kutsal emanetleri kurtaran kahraman

Etiketler: ,,
Kutsal emanetleri kurtaran kahraman

Rusçuk’ta doğan ve 93 Harbi’nden sonra ailesiyle İstanbul’a yerleşen Fahreddin Paşa, Mekteb-i Harbiye’yi birincilikle bitirdi. Balkan Savaşı sırasında Çatalca savunması ve Edirne’nin geri alınmasında rol oynayan Fahreddin Paşa, 1915’te 4. Ordu komutan vekilliğine getirilirken, Urfa, Zeytun, Musadağı ve Haçin’deki Ermeni isyanlarını bastırdı.

21 Aralık 2017
bosluk

Zemzem suyunun faydaları

Zemzem suyunun faydaları

Zem zem Hz. İbrahim’in hanımı Hacer validemiz kundaktaki açlıktan ağlayan yavrusu Hz. İsmail’e rızık bulmak için için Safa ve Merve tepeleri arasında koşturken Cebrail aleyhisselam tarafından kazılan kuyudan çıkan bir sudur.

2 Eylül 2016
bosluk

Kabe 2035 yılında böyle olacak

Kabe 2035 yılında böyle olacak

Kâbe’yi genişletme projesi kapsamında, 10 yıl önce Osmanlı eseri Ecyad Kalesi’nin yerine yapılan Al Baid kuleleri de yıkılacak.

29 Eylül 2014
bosluk

Kabe’de birinci etab bitirildi

Kabe’de birinci etab bitirildi

Kabe’de tavaf alanını genişletme çalışmaları için hazırlanan ‘Haremeyn-i Şerifeyn Genişletme Projesi’ kapsamında ikinci etap çalışmaları başladı. Tavaf alanını genişletme çalışmalarının birinci aşaması geçen yıl başlamıştı.

11 Kasım 2013
bosluk

Mekke Belediyesi, Başakşehir’i İnceliyor

Mekke Belediyesi, Başakşehir’i İnceliyor

Mekke Belediye Başkan Yardımcısı Ameen Naib Al-Haram ve beraberindeki heyet yerel belediyecilik uygulamalarını ve Başakşehir belediyesinin çalışmalarını incelemek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Başakşehir Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

2 Mayıs 2013
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-

ANKET

Toki’den Konut Talep Ediyorum

Toki'den İstanbul'da Konut İstiyorum

  • Evet --> 739
  • Hayır --> 12
Gönder
Sonuçlar