Microsoft | Kayaşehir İstanbul

Dünyanın en zengin isimlerinden Bill Gates’in bilinmeyen yüzü

Dünyanın en zengin isimlerinden Bill Gates’in bilinmeyen yüzü

Kişisel bilgisayarların önem kazanmasında büyük rol oynayan Bill Gates, 1980 ve 1990’larda uluslararası bir üne kavuştu. Gates’in başarıları, birçok kitaba, filme ve röportaja konu oldu. Bu yazımızda bilişim tarihinin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Gates’in az bilinen 7 özelliğini sıraladık.

13 Aralık 2017
bosluk

Microsoft Chrome’da güvenlik açığı buldu!

Microsoft Chrome’da güvenlik açığı buldu!

Google şu sıralar zor günler geçiriyor. Firma, Android’li cihazların yarısını etkileyen WPA2 açığı için onarımı önümüzdeki haftalarda sunacağını söylemişti. Google Maps’te görünen kalori bilgisi ise şişman kadınların tepkisini çekmişti ve firma geri adım atmıştı. Şimdi ise Microsoft, Google’ın web tarayıcısı Chrome’da birkaç güvenlik açığı buldu.

Önce birkaç gün öncesine dönelim. Google, birkaç gün önce Microsoft’u yama ilkeleri nedeniyle eleştirmiş ve Windows 7’nın kullanıcılarını “riske atmakla” suçlamıştı. Microsoft’un Offensive Security Research (OSR) bölümü, bugün Chrome’daki bir uzaktan kod çalıştırma açığını paylaşarak Google’a cevap verdi.

Microsoft, hatayı çoğunlukla Google tarafından kullanılan “fuzzing” tekniğiyle buldu. Chackra JavaScript motorunu geliştiren takım tarafından yazılan JavaScript fuzzer yazılımı ExprGen, Chrome’daki bellek bozulma açıklarını bulmakta kullanıldı.

Uzaktan kod çalıştırma açıkları, hacker’ların parolaları çalmalarına izin verebildiği gibi diledikleri JavaScript kodunu herhangi bir sayfaya ekleyebilmelerini sağlıyor. Google, sorunu geçen ay, bildirilmesinin dört gün sonrasında onarmıştı. Ancak Microsoft, onarımın GitHub’da herkese açık olarak paylaşılmasını eleştiriyor ve bunun saldırganlara fırsat oluşturduğunu düşünüyor.

Açığı kabul eden Google, 15.837 dolarlık bir ödülü takıma ödedi. Bu para, Microsoft’un hayır işleri kurumu Denise Louie Education Center’a iletildi.

20 Ekim 2017
bosluk

Microsoft Word’de tehlikeli güvenlik açığı!

Microsoft Word’de tehlikeli güvenlik açığı!

Son zamanlarda Rus hükûmeti için ajanlık yaptığı gerekçesiyle ABD hükûmeti tarafından ateşe tutulan Kaspersky Lab, Adobe Flash’ta daha önce bilinmeyen bir güvenlik açığı buldu. Güvenlik açığının 10 Ekim’de bir hacker grubu tarafından kullanıldığı söyleniyor. Adobe, açığı kapamak için bugün bir yama yayınladı.

Kaspersky’nin söylediğine göre, “güvenlik açığı bir Microsoft Word dosyası aracılığıyla geliyor ve FinSpy ticari zararlı yazılımını yüklüyor.” Firma, olabildiğince çabuk bir şekilde yamayı hazırlayabilmek için Adobe ile birlikte çalıştı ve sonuç olarak bugün Adobe tarafından bir yama yayınlandı.

Adobe Flash’ın şu sürümlerini kullanan kullanıcıların derhâl güncelleme yapmaları gerekiyor, çünkü güvenlik açığı oldukça kritik:

– Adobe Flash Player Desktop Runtime, Windows, Macintosh için sürüm 27.0.0.159

– Google Chrome için Adobe Flash Player, Windows, Macintosh, Linux ve Chrome OS için sürüm 27.0.0.159

– Microsoft Edge ve Internet Explorer için Adobe Flash Player, Windows 10 ve 8.1 için sürüm 1127.0.0.130

– Adobe Flash Player Desktop Runtime, Linux için sürüm 27.0.0.159

Yama, Adobe Flash’ın tüm sürümlerini 27.00.170’e çıkarıyor.

18 Ekim 2017
bosluk

Bill Gates’den Ctrl+Alt+Delete itirafı

Bill Gates’den Ctrl+Alt+Delete itirafı

Bill Gates bir iş forumunda kendisine sorulan Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda görev yöneticisine ulaşmak için neden Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu girmek gerektiği sorusuna yanıt verdi.

Harvard Üniversitesi, 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBMgeliştiricilerini suçladı. IBM mühendisi David Bradley’in bu konuda pay sahibi olduğunu söyledi. Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın yersiz olduğunu belirtmiş.

Bill Gates, Ctrl+Alt+Delete’nin neden tek tuş olmaması ile ilgili olarak, ‘’Bu menüye ulaşmak için tek tuş olabilirdi, Ancak IBM klavye tasarımını yapan adam bize tek düğmemizi vermek istemedi. Düşük bir seviyede programlandı ve bir hata oldu’’ dedi.

Kombinasyon ilk başta IBM programcıları tarafından kullanılıyordu. Bir tasarım anlaşmazlığı sonrasında ortaya çıkan tuş kombinasyonu tarihin en çok bilinen komutu oldu. Sonuç olarak Bill Gates’in asıl niyeti bu üç tuşu tek tuşa indirgemekti ancak ilk PC’nin aceleye gelmesi ile böyle bir komut ortaya çıkmış.

22 Eylül 2017
bosluk

Bill Gates Kimdir?

Bill Gates Kimdir?

Bill Gates, 28 Ekim 1955’te Seattle’de doğmuştur. Gerçek adı William Henry “Bill” Gates III’ dir. Gates, Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır.

14 Ağustos 2017
bosluk

Bill Gates de Instagram hesabı açtı!

Bill Gates de Instagram hesabı açtı!

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, kısa bir süre önce Instagram hesabını aktif olarak kullanmaya başlamıştı. Bezos’una ardından Microsoft’un kurucusu Bill Gates de Instagram’a katıldı.

Gates’in ilk fotoğrafı Bill and Melinda Gates Vakfı’nın Tanzanya’daki bir okul için çalışmalarından oldu. Üç fotoğraftan oluşan galerinin açıklamasında “Tanzanya’dan merhaba Instagram” yazıyor. Gates’in paylaşımı şu ana kadar 71 binden fazla beğeni aldı.

Gates, şu an eşi Melinda, Richard Branson, Mark Zuckerberg, Roger Federer, NASA, Sheryl Sandberg, Mike Bloomberg gibi 25 kişiyi takip ediyor.

14 Ağustos 2017
bosluk

Hotmail hesabı nasıl açılır?

Etiketler: ,
Hotmail hesabı nasıl açılır?

Kullanıcılara güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde e-posta adresi edinmeleri sağlayan Hotmail, tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Microsoft’un kullanıcılarına sınırsız e-posta deneyimi sunduğu Hotmail adresine giriş yapabilmek için öncelikle üyelik kaydınız olması gerekmektedir. Hotmail’e kaydınızı gerçekleştirdiğiniz taktirde Hotmail hesabı üzerinden gelen kutunuza ulaşarak e-postalarınızı kontrol edebilir, özgürce e-posta gönderip alma olanağı elde edebilirsiniz. Hotmail hesabı oluşturduktan sonra giriş ekranı ile kişisel hesabınıza erişebilme olanağı yakalayıp burada kendi hesabınızı dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Hotmail e-posta hizmeti deneyiminden yararlanmanız için Hotmail kayıt ve giriş işleminin nasıl gerçekleştirildiğinin bilgisine haberimizde sizin için yer verdik. Aynı zamanda kullanıcılar tarafından en sık sorulan sorular olan; Hotmail şifresi değiştirme, Hotmail hesap silme, Hotmail şifre sıfırlamanın nasıl yapıldığına ilişkin detaylar da bulunmaktadır.

HOTMAİL’E NASIL KAYIT OLUNUR?

1)Öncelikle, mail.live.com veya hotmail.com adresine giriş yapın.

2)Henüz üyeliğiniz bulunmadığı için ‘’Hesap Oluştur’’ butonuna tıklayın.

3)Karşınıza çıkacak formdaki soruları eksiksiz bir şekilde yanıtlayın.

4)Formu doldurduktan sonra son aşama olan en alttaki güvenlik kodunu doğru bir şekilde yazarak Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

Tüm bu aşamalardan sonra artık e-posta hesabınız aktif hale geliyor.

AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN HOTMAİL HESABI OLUŞTURABİLİRSİNİZ:

https://signup.live.com/signup?mkt=tr-tr&ns=1&hm=1&rollrs=12&lic=1&uaid=83ac3ada37d14ebf9b6436127d07a1b8

HOTMAİL’E NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Hotmail hesabınıza giriş yapabilmek için mutlaka bir kaydınız olması gerekmektedir.

1)Kayıtlı bir e-posta hesabınız ve şifreniz varsa yapmanız gereken şey mail.live.com veya hotmail.com adresine gidin.

2)Karşınıza çıkan boş alandaki e-posta adresi ve şifre bölümünü doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun.

*Bilgileri doğru ve şekilde girdiğiniz taktirde giriş işlemi başarıyla gerçekleşecektir ve doğrudan gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.

HOTMAİL SAYFASINA AŞAĞIDAKİ LİNK ARACILIĞIYLA ERİŞEBİLİRSİNİZ:

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&ct=1502543684&rver=6.7.6643.0&wp=MBI_SSL&wreply=https%3a%2f%2foutlook.live.com%2fowa%2f&lc=1055&id=292841&mkt=tr-tr&cbcxt=out&fl=wld

HOTMAİL HESABI ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

1)Öncelikle, mail.live.com veya hotmail.com adresine giriş yapın.

2)E-posta ve şifre bölümünü doldurun.

3)Karşınıza çıkacak sayfada sağ üst köşede bulunan Dişli(çark) simgesine tıklayın.

4)Açılan kişisel sayfanızın sağ üst kısmında bulunan logoya tıklayın, hemen ardından açılan menüde bulunan ‘’Hesabı Görüntüle’’ yazan yeri tıklayın.

5)Karşınıza gelen sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Güvenlik ve Gizlilik” bölümüne tıklayın.

6)Ardından açılan sayfadaki ‘’Parola Değiştir’e tıklayın.

7)Değişikliği yapmak için 2.email veya telefona gelecek kodu girip sonrasında ‘’Kod Gönder’’ seçeneğine tıklayın. Böylece girdiğiniz e-posta adresine veya telefona otomatik olarak bir kod numarası gönderilecek.

8)Başka bir tarayıcı sayfasını açıp ikinci e-posta hesabınıza giriş yapın ve bu kodu alarak tekrar gösterilen sayfaya gelin ve bu defa “Kodum var” yazan linke tıklayın.

9)Açılacak olan sayfadaki kutuya kodu yazın ve ‘’Gönder’’ butonuna tıklayın.

10)Eğer ikinci e-posta adresinizi artık kullanmıyorsanız, şifresini unuttuysanız veya hesabı sildiyseniz, üst taraftaki kutuya tıklayarak açılan menüden ‘’Bende Bunlardan Hiçbiri Yok’’ seçeneğine tıklayın.

11)Böylece sizi yönlendireceği sayfada ‘’Hesap kurtarma kodunuz var mı?’’ diye soracaktır. Hayır diyerek geçin.

12)Sonrasında açılacak ekranda form sayfası karşınıza gelecektir. Hotmail hesabınız için daha önceden doğrulamış olduğunuz telefon numarasını buraya yazın ve ‘’İleri’’ butonuna tıklayın. Böylece telefonunuza SMS ile bir doğrulama kodu gelecektir.

13)Burada ‘’Parola Değiştir’’ seçeneğine tıklayın.

14)Bu sayfada en üstteki kutucuğa ‘’Mevcut Şifrenizi’’ yani eski şifrenizi yazın. Altındaki değiştirmek istediğiniz ‘’Yeni Parolayı Yazın’’ ve en alttaki kutucuğa bu yeni parolayı tekrar yazın.

15)Son olarak en alttaki ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

HOTMAİL HESABI NASIL SİLİNİR?

1)İlk olarak mail.live.com veya hotmail.com adreslerinden Hotmail hesabınıza giriş yapıyoruz.

2)Hesabınızı silmek için aşağıdaki linke tıklayın. Açılacak sayfada, hesap güvenliğini doğrulamak amacı ile sizden güvenlik teyidi istenecektir.

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&ct=1502544833&rver=6.7.6655.0&wp=FORCE_SA_20MIN&wreply=https%3a%2f%2faccount.live.com%2fcloseaccount.aspx&lc=1033&id=38936&mkt=tr-TR&uaid=08080629366a4d98813b00013c4f1cb0

3)Eğer cep telefonu onayınız var ise cep telefonuna, ikincil mail hesabı var ise ikincil mail hesabınıza 7 haneli güvenlik kodu gelecektir. Gelecek olan bu güvenlik kodunu belirtilen alana girin.

4)Güvenlik teyidi yapıldıktan sonra, İleri butonuna tıklayarak hesabı silme işlemine devam edin.

5)Microsoft size bu uyarıları onaylamanızı ve hesabınızı neden kapatmak istediğinizi yanıtlamanızı isteyecek. İstenilen işlemleri yaparak, ‘’Hesabı Kapatılmak Üzere İşaretle’’ butonuna tıklayarak Hotmail hesabı silme işlemini gerçekleştirin.

6)Son karşılaşacağınız sayfada, Microsoft hesabın hangi tarihe kadar dondurulacağından bahsedecek. ‘’Bitti’’ butonuna basarak bu sayfadan ayrılıp hesabı silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

HOTMAİL ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?

1)İlk olarak, https://account.live.com/resetpassword.aspx?mkt=tr-tr adresine gidin.

2)’’Parolamı Unuttum’’ seçeneğini tıkladıktan sonra gelen sayfadaki istenilen bilgileri doldurun ve ‘’Güvenlik Kodunu’’ girin.

3)’’İleri’’ butonuna tıkladıktan sonra kayıt olurken girmiş olduğunuz bilgileri yazacağınız bir sayfa açılacak. Buradaki bilgileri doldurarak İkinci Mail Adresinizi yazın ve bu adrese gönderilen linkten şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

4)İkincil mail adresinizi unuttuysanız veya ikinci mail adresine sahip değilseniz SMS Seçeneğini de kullanabilirsiniz. Telefonunuza SMS aracılığıyla gönderilen kod sayesinde de şifrenizi sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

5)Bunların hiçbirine sahip değilseniz Son Seçeneği tıklayın. İletişim Mailinizi yazdıktan sonra size gelen formu doldurmanız istenecek. Bilgileri doğru olarak yazarsanız şifrenizi sıfırlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

14 Ağustos 2016
bosluk

Microsoft, LinkedIn’i satın alıyor.

Etiketler:
Microsoft, LinkedIn’i satın alıyor.

İş hayatının sosyal platformu olarak gösterilen LinkedIn, artık yazılım devinin çatısı altında yer alacak.

13 Haziran 2016
bosluk

Internet Explorer’lar artık riskli

Internet Explorer’lar artık riskli

Microsoft, 2014 yılında yaptığı açıklamanın arkasında durarak geçtiğimiz günlerde Internet Explorer (IE) tarayıcısının eski versiyonlarından yararlanan kullanıcılara güvenlik güncellemesi yapmayı durdurdu.

12 Şubat 2016
bosluk

Geleceğin Programcıları Hazırlanıyor

Geleceğin Programcıları Hazırlanıyor

Başakşehir Living Lab, Finansbank, Mıcrosoft Türkiye ve Habitat ortaklığıyla ‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ projesi başlattı.

26 Ocak 2016
bosluk

Microsoft, Başakşehir Living Lab’de

Microsoft, Başakşehir Living Lab’de

Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Başakşehir Living Lab’ı ziyaret etti.

9 Kasım 2015
bosluk

Microsoft’un ‘gizli yama’ itirafı!

Microsoft’un ‘gizli yama’ itirafı!

Microsoft, sessiz sedasız yapılan güncellemeleri itiraf etti ve kendini bakın nasıl savundu…

29 Mart 2013
bosluk

Windows 8’in Yeni Özellikleri

Windows 8’in Yeni Özellikleri

Hepimiz Windows 8’in tamamen yeniden tasarlanmış bir işletim sistemi olduğunu biliyoruz ama bir çok kullanıcıya göre iki üç yeni özellik ve tasarımı dışında Windows 7’den çok da farklı değildir.

24 Aralık 2012
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-