İkili eğitim 2019’a kadar tamamen kalkıyor

İkili eğitim 2019’a kadar tamamen kalkıyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, puan uygulamasından dolayı çocukların, evlerinin yakınındaki okullara gitmemesine dikkat çekerek, “Evinin penceresinden baksa yanında okul var ama gönderemiyorsunuz. Niçin? Farklı puanla öğrenci alıyor. Sınavı kaldırmak lazım. Öğrencileri kendi muhitinde eğitim alabilecek hale getirmek lazım” dedi. Bakan Yılmaz, 2019 yılına kadar ikili eğitimin Türkiye’den tamamen kalkacağını da söyledi.

18 Ocak 2018
bosluk

15 Tatil tarihi ne zaman?

15 Tatil tarihi ne zaman?

15 Tatil ne zaman? İşte merak edilen o tarih açıklandı. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yarıyıl tatili sabırsızlıkla bekleniyor. İşte sayılı günler kala 15 tatilin detayları… 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının yarı yıl tatili çğrenciler tarafından merak ediliyor. Havaların soğumasıyla tatil isteği artan öğrencilere haber geldi. İşte 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sömestr tarihi…

10 Ocak 2018
bosluk

‘Ehliyet sınav başarısı yüzde 52’ye geriledi’

‘Ehliyet sınav başarısı yüzde 52’ye geriledi’

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, TBMM Trafik Alt Komisyonu’na yapılan sunumda, 2013 yılında yüzde 96 olan uygulama sınav başarısı ortalamasının sürücü kurslarında yönetmelik ve sınav sisteminin değişmesi sonrası yüzde 52’ye düştüğü bildirildi.

29 Aralık 2017
bosluk

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili ne zaman?

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili ne zaman?

15 tatil ne zaman başlayacak sorusu milyonlarca öğrencinin son dönemlerde en çok araştırıp merak ettiği konuların başında yer alıyor. Yoğun sınav temposu ve derslerden yorulan öğrenciler bir an önce 15 tatilin başlayacağı zamanı bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte sömestr tatilinin başlayacağı zaman belli olmuştu. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili hangi güne denk geliyor?

27 Aralık 2017
bosluk

20 bin öğretmen alınacak

20 bin öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018’in Şubat ayında duyuru yayımlayacak ve 20 bin öğretmen alımı yapacak. Mayıs alında yapılacak mülakat sonrasında da atamalar gerçekleşecek. 2018’in Şubat ayında 20 bin öğretmen alımı yapılacak. Mevcut durumda 80 bin öğretmen açığı bulunuyor. Bugüne kadar son 12 yılda 580 binin üzerinde öğretmen ataması yapıldı.

24 Aralık 2017
bosluk

Daireler satıldı okul nerede?

Daireler satıldı okul nerede?

İSTANBUL Avcılar Merkez Mahallesi’nde, 24 derslik okul binası çevre düzenlemesi bahçe duvarları yapılarak kullanıma hazır halde Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmesi kaydıyla yapımına izin verilen 132 daireli Toya Vista sitesinin inşaatı iki yıl önce bitti. Dairelerin yüzde 90’ı, iskan alınamadığı için kat irtifakı tapusuyla satıldı. Ama ortada okuldan eser yok.

23 Aralık 2017
bosluk

Ehliyet sınavlarında ‘tablet’ dönemi

Ehliyet sınavlarında ‘tablet’ dönemi

MEB, ehliyet alacak adaylara uygulanan direksiyon uygulama sınavı değerlendirmelerini, 2018’den itibaren tablet bilgisayarlarla yapmaya başlayacak.

18 Aralık 2017
bosluk

Liseye giriş sistemine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı

Liseye giriş sistemine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi milletvekillerine yaptığı sunumda yeni sistemle ilgili detayları anlattı. Buna göre, sınavsız mahalli kayıtlar Anadolu, Mesleki ve Teknik Anadolu ve Anadolu İmam Hatip Liselerini kapsayacak. Liselerin tamamına yakını mahallinden öğrenci alacak şekilde il ve ilçe müdürlükleri tarafından öğrenci, adres ve ortaokul bazlı olarak gruplandırılarak “Eğitim ve Kayıt Bölgeleri” oluşturuldu. 

13 Aralık 2017
bosluk

15 Tatil ne zaman? Karneler ne zaman alınacak?

15 Tatil ne zaman? Karneler ne zaman alınacak?

15 Tatil ne zaman sorusu gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Milyonlarca öğrenci karneler ne zaman alınacak sorusunu araştırıyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının, yarıyıl tatili ne zaman? 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının yarıyıl tatili ne zaman sorusu milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. Kış ayına girmemizle birlikte tatil haberlerini kovalayan öğrenciler alacakları cevaplar için sabırsızlanıyor. İşte 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılının 15 tatili ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığından gelen açıklama şöyle…

12 Aralık 2017
bosluk

YÖK 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı

YÖK 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı

YÖK, 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı. Buna göre, devlet üniversitelerinde emeklilik yaş haddini doldurmuş öğretim üyeleri için rektörlük teklifiyle yapılan başvurular ihtiyaca ve öncelikli alan olup olmadığına göre değerlendirilecek. Sözleşmeli olması uygun görülenler, emeklilik yaş hadlerini doldurdukları tarihten itibaren birer yıl çalıştırılabilecek. Sözleşmeler öğretim üyelerinin 75 yaşını doldurdukları tarihi geçmemek üzere emeklilik veya yaşlılık aylığı bağlanıncaya kadar birer yıllık sürelerle uzatılabilecek. Bu akademisyenler idari görev yapamayacak, senato üyesi olamayacaklar.

11 Aralık 2017
bosluk

Mezun olamayan liselilere müjde!

Mezun olamayan liselilere müjde!

MEB, yükseköğretim kurumlarında geçici kayıtları bulunan ancak tek dersten sorumluluğu bulunanlar ile staj bitirme sınavına girmesi gereken öğrencilere, 18 Aralık’a kadar sorumluluk sınavı yapılmasına karar verdi.

11 Aralık 2017
bosluk

Liseye giriş sınavı ile ilgili flaş düzenleme!

Liseye giriş sınavı ile ilgili flaş düzenleme!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz liseye giriş sınavında soru sayının 90 sürenin ise 135 dakika olacağın ve sadece 8. sınıf müfredatından soru sorulacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı canlı yayında liseye geçiş sınavı ile ilgili detayları açıkladı. Bakan Yılmaz, “Bu sistemde sadece 8. sınıflardan soru sorulacak. Soru sayısını 60’dan 90’a  çıkardık. 20 fen, 20 Matematik, 20 Türkçe, 10 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 yabancı dil sorusu sorulacak” dedi.

27 Kasım 2017
bosluk

TEOG yerine hangi sınav gelecek? Yeni sistem LGS nasıl olacak?

TEOG yerine hangi sınav gelecek? Yeni sistem LGS nasıl olacak?

Teog’un kaldırılmasının ardından milyonlarca öğrenci ve veli teog sisteminin yerine gelecek yeni sistemin nasıl olacağını merak ediyor. peki 2018 itibariyle.

8 Kasım 2017
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-

ANKET

Toki’den Konut Talep Ediyorum

Toki'den İstanbul'da Konut İstiyorum

  • Evet --> 739
  • Hayır --> 12
Gönder
Sonuçlar