Toki’den düşük katlı konutlar - Kayaşehir İstanbul

Toki’den düşük katlı konutlar - Kayaşehir İstanbul

Toki’den düşük katlı konutlar

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda düşük katlı konut projelerinin örneklerini uygulamaya koydu.

Bu haber 07 Mayıs 2013 - 13:31 'de eklendi ve 149 kere okundu kez görüntülendi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda düşük katlı konut projelerinin örneklerini uygulamaya koydu. İdare, Kayseri-Yeşilhisar ve Muğla-Çayboyu’nda zemin + 3 katlı, Manisa-Demirci, Konya-Sarayönü, Yozgat-Akdağmadeni ve Karabük-Safranbolu’da zemin + 5 katlı konutlar inşa edecek. Kayseri, Muğla ve Konya’da inşa edilecek konutların ihaleleri tamamlanarak uygulama aşamasına geçildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, konut projelerinde önemli değişikliğe gidiyor. Doğrudan TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’e bağlı görev yapan Tasarım Birimi, yöresel mimariye uygun projelendirdiği konutlarda Osmanlı – Selçuklu mimarisinin motiflerini kullanırken, bazı konutların projelendirilmesinde kat sayılarında önemli değişiklikler gerçekleştirdi. TOKİ Başkanı Karabel’in talimatı üzerine Tasarım Birimi; Z + 3, 4, 5, 6 kat gibi düşük katlı konut projeleri hazırladı. Düşük katlı konut projelerinden bazılarının ihalesi gerçekleştirilirken bazı projeler de ihale tarihi aldı.

TOKİ, Konya-Kadınhanı’nda 165, Sarayönü’nde 259 ve Ladik’te 283 konut inşa edecek. 2 + 1 niteliğinde 84 metrekare büyüklüğünde zemin + 6 kat inşa edilecek Kadınhanı konutlarının ihalesi 16 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirildi. Sarayönü konutlarının ihalesi ise 28 Mayıs 2013tarihinde yapılacak. Sarayönü konutları 84 metrekare 2 + 1 ve 108 metrekare 3 + 1 büyüklüğünde tasarlandı. Sarayönü ve Ladik konutları da zemin + 5 kat olarak planladı.

TOKİ’nin Kayseri-Yeşilhisar’da inşa edeceği 109 konut ise zemin + 3 kat olarak inşa edilecek. 18 Nisan 2013’te ihalesi gerçekleştirilen yöresel mimari örnekleri taşıyacak Yeşilhisar konutları 2 + 1 niteliğinde 72 metrekare ve 3 + 1 niteliğinde 118 metrekare yapılacak.

Muğla-Çayboyu’nda 94 konut inşa edilecek. İhalesi 22 Nisan 2013’te gerçekleştirilen Çayboyu konutları da 2 + 1 niteliğinde 72 metrekare ve 3 + 1 niteliğinde 118 metrekare yapılacak. Zemin + 3 kat planlanan konutlar yöresel mimariye de uygun tasarlandı.

Karabük-Safranbolu’da inşa edilecek 506 konut da yöresel mimari dikkate alınarak planlandı. Zemin + 5 kat planlanan konutlar 2 + 1 niteliğinde 84 metrekare büyüklüğünde yapılacak. Safranbolu konutlarının ihalesi 13 Haziran 2013’te gerçekleştirilecek.

Yozgat-Akdağmadeni’de inşa edilecek 424 konut zemin + 5 kat planlandı. 2 + 1 konutlar 84 metrekare, 3 + 1 konutlar da 108 metrekare yapılacak. Konutların ihalesi 29 Mayıs 2013’de gerçekleştirilecek.

Manisa-Demirci’de 247 konut inşa edilecek. Zemin + 5 kat tasarlanan Demirci konutları 2 + 1 niteliğinde 84 metrekare ve 3 +1 niteliğinde 108 metrekare büyüklüğünde inşa edilecek. Demirci’de inşa edilecek konutların ihale çalışmaları devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.