Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi

Son Güncelleme: 14 Mart 2018 - 10:21 2 Yorum Yazar:

91 Paylaşımlar

Anadolu Ajansı Finans Masası’nda konuk olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, gündeme ve projelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konutun arzını gerçekleştireceklerini söyledi.
Turan, şöyle devam etti:

“İstanbul’da bundan vazgeçmiş değiliz. Bu yıl içerisinde Silivri’de ihale gününü aldık, mart ayının ortalarında olacağını tahmin ediyorum. Silivri’de 1400’e yakın konuta bu yıl içerisinde başlamış ve kuralarını çekmiş, gelecek yıl da teslim etmiş olacağız. Kayabaşı ve Hoşdere arasında 1000’e yakın konut bu yıl içerisinde başlayacağımız var. Yine 1000’e yakın konut üretim aşamasında olup satacağımız var. Yine Tuzla bölgesinde planlamasını yaptığımız bir alanda sosyal konut anlamında orta ve dar gelir grubuna yapacağımız konutlar var. İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konut arz etmiş olacağız.”

TOKİ Başkanı Ergün Turan, büyük çaplı park projeleriyle de ilgilendiklerini belirterek, “Bunu TOKİ Park olarak isimlendirdik. Şu an önümüzde 4 büyük proje var.” dedi.

Turan, “Sektörde hep şu soruluyor, ‘Sektörde balon var mı yok mu?’ Ben de şunu söylüyorum özellikle TOKİ üretim segmenti için söylediğimde bir balondan bahsedilemez, ürettiğimiz hemen her şeyi satıyoruz. Zaman zaman özel sektör tarafında markalı konut projelerinde belli segmentlerde aşırı arzdan dolayı bir sıkıntı gibi şeyler oluşabilir. Sektörümüz çok güçlü, ayakları yere basıyor. Belli segmentlerde arz fazlası oluştuğunda şu ana kadar kendini regüle etmeyi başardı.” ifadelerini kullandı.

Silivri projesi Mart’ta ihale edilecek

Amaçlarının sosyal konuta erişmek isteyen vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu ifade eden Turan, “İstanbul’da bundan vazgeçmiş değiliz. Bu yıl içerisinde Silivri’de ihale gününü aldık, Mart ayının ortalarında olacağını tahmin ediyorum. Silivri’de 1400’e yakın konuta bu yıl içerisinde başlamış ve kuralarını çekmiş, gelecek yıl da teslim etmiş olacağız. Kayabaşı ve Hoşdere arasında 1000’e yakın konut bu yıl içerisinde başlayacağımız var. Yine 1000’e yakın konut üretim aşamasında olup satacağımız var. Yine Tuzla bölgesinde planlamasını yaptığımız bir alanda sosyal konut anlamında orta ve dar gelir grubuna yapacağımız konutlar var. İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konut arz etmiş olacağız.” dedi.


Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi ile Benzer Yazılar:

14 Mart 2018 Saat : 10:21

“Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi” için 2 Yorum

  1. Yasemin dedi ki:

    Mart ayı demişlerdi Mart in da ortasına geldik hani nerede satış yazılım kura artık milleti oyalamak tan vazgeçin yaa konutların satışta çıkmama sebebi de toki park mı Allahım yaa park çok önemli değilmi çoğu kiracı yi kiradan kurtarmak için yapılan yılın projesi sizleri ayakta alkışlıyorum biraz daha oyalayın ihtiyaç sahipleri nî nasılsa yetkililer in kira derdi mi var geçim derdimi var ay sonu nasıl gelecek derdi mi var onların tuzu kuru almışlar ellerine yetki zenginleri destek fakirlere köstek sizlere diyorum toki yetkilileri bu dünya nin öteki tarafı da var hakkımızı fazlası ile yiyorsunuz ve bundan artık gerçekten çok rahatsız oluyoruz sesimizi duyun şu Dargelirli evlerini satışa sunun biran önce daha kaç ay bekleteceksiniz milleti Ekim ayında çıktı Dargelirli konutları satışa sunulacak diye altı ay içerisinde satışa sunulacak dediniz neyi bekliyorsunuz artık sesimizi duyun başlasın şu kura ile satış

  2. Yasemin dedi ki:

    Kayabaşı konutların dan bahsediyorum

Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir