“Troya Efsanesi” Başakşehir’de

Son Güncelleme: 23 Aralık 2014 - 1:51 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kültür etkinliklerinde ikinci kez sahne alan Troya yine sahnede göz doldurdu. Gösteriyi Sanatçı Emel Sayın’da Başakşehirlilerle birlikte izledi.

"Troya Efsanesi" Başakşehir'de

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun hayat verdiği “Troya Efsanesi” binlerce yıllık bu tarihi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkez’inde tekrar ölümsüzleştirdi. Hitit Kralı Tuthalia’dan Akhileus’a, Büyük İskender’den Roma İmparatoru Sezar’a, Pers kralı Kserkses’den Bizans kralı Konstantinus’a, kadar birçok efsaneyi konu alan dans gösterisi, müzikalite ve koreografisi ile yine izleyenleri büyüledi.

İki perdede sahnelenen gösteri 3000 yıllık bir tarihle adeta zamanda yolculuk yaptırdı. Savaşın, aşkın, intikamın ve mistik öğelerin Türk Kültürü’ndeki bağının anlatıldığı gösteri ayakta alkışlandı.kayasehiristanbul.net

Anadolu Ateşi 15 yaşında

Anadolu Ateşi’nin 15. yılını sürpriz bir kutlamayla sahnede gerçekleştiren Mustafa Erdoğan ve ekibi bu sevinci ve mutluluğu seyircilerle paylaştı.

Dünyanın her yanında Türkiye’nin eşsiz kültürlerini temsil ettik diyerek duygularını kısa bir konuşmayla ifade eden Mustafa Erdoğan: “96 ülke 45 milyon civarında canlı performans seyircisini tümüne sığdırdık. Küçücük bir grupken şimdi bir ekol olduk. Şuanda 330 kişilik kadrosu 1500 öğrencisiyle dünyanın en büyük dans topluluğuyuz. Bu geleneği sürdürmeye devam ediyoruz. Yeni Zelanda’dan Amerika’ya, Kanada’ya ve Sibirya’ya kadar bir Türkiye rüzgarı estirdik. Bu yolculuğun başından sonuna kadar bizi destekleyen herkese layık olmaya çalıştık. Bu yüzden 15. yaşımızı da sizlerle kutlamak istedik.” dedi.

Dans gösterisini izlemeye gelen ünlü sanatçı Emel Sayın’ı da sahneye davet eden Erdoğan ve çocukları hep birlikte 15.yıl dönümü pastalarını üflediler.


“Troya Efsanesi” Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

23 Aralık 2014 Saat : 1:51

“Troya Efsanesi” Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir