Tüketici Dayanışması Hakkında

Son Güncelleme: 14 Ocak 2013 - 3:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

“Bakmadanalma.net” sitesi Tüketici dayanışması adı altında kurulmuş bir forum sitesidir. Tüketici Dayanışması HakkındaTüketici genelde satıcıdan zarar görünce önce işini kendi çözmeye çalışır, olmazsa tüketiciler birliğine tüketici hakları şikayeti yine olmazsa kaymakamlığa,  o da olmaz ise dava açma yolunu gitmektedir. Bu süreç hem görücü hem de ekonomik külfet gerektirmektedir. Halbuki bunlardan önce yapılması gereken bir iş vardır.  Oda “Bilinçli Tüketim”.

Bilinçli Tüketim, Tüketici hakları nı iyi bilmek olduğu gibi; bilinçli tüketimin en belirgin özelliği de  “bir yılan deliğinden bir kez ısırılmaktır” . Bu da ancak bilgi paylaşımıyla mümkündür. Çünkü ürün hakkında, ürünü alıp denemeden nasıl olduğunu bilemeyiz. Ancak bu tecrübeyi her bir birey tek tek yaşamak zorunda da değildir. Bu durum satıcıyı zengin ederken tüm bireyleri mağdur eder. O zaman yapmanız gereken açıktır.

Bir üründen, bir markadan, bir firmadan edinmiş olduğumuz tecrübeyi,  bilgiyi (olumlu olumsuz) başka tüketicilerinde tekrar yaşamaması için bilgi paylaşımı sağlamaktır.  Bakmadanalma.net sitesi bu amaç ile kurulmuştur. Forum sitesinde ürünler, markalar, firmalar hakkındaki tüketici kanaatlerine bakmadan,  almak isteyeceğiniz ürünü almayın. Sonradan mağdur olmamak için önceden bilinçli hareket etmek bizlerin yararına olacaktır. Bu şekilde bir tüketici anlayışı satıcıyı da etkileyecek. Oda kendisini yenilemek zorunda kalacaktır.


Tüketici Dayanışması Hakkında ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2013 Saat : 3:06

Tüketici Dayanışması Hakkında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir