Tüketici hakları semineri düzenledi

Son Güncelleme: 19 Nisan 2016 - 12:21 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü “Tüketici hakları ve tüketicinin bilgilendirilmesi” konulu bir seminer düzenledi.

Tüketici hakları semineri düzenledi

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Başakşehir Zabıta personeli katıldı. Programa, İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü İl Hakem Heyeti Röportörü Ayhan Kurtcebe konuşmacı olarak katıldı. Tüketici konulu slayt gösterisi ile başlayan programda Kurtcebe, tüketici haklarını anlattı, “Satıcıların indirimli satış yapma süresi üç ayı geçemez.

Fiyat etiketi ile ilgili uyuşmazlık durumunda fiyatın durumuna göre illerde ticaret il müdürlüğü ilçelerde kaymakamlık bünyesinde oluşturulan tüketici hakem heyetleri ile adliyelerde bulunan tüketici mahkemelerine başvurulabilir.”

Kurtcebe, garanti belgesine ilişkin tüketici haklarını ise şöyle açıkladı, “Garanti belgesinin tüketicilere verilmesi satıcılara aittir. Tüketiciler mal satın alırken garanti belgesini satıcıdan talep etmeli ve kaşeleterek, imzalatmalıdır. Garanti belgesinde malın tüketiciye teslim tarihi, üreticiye ait unvanlar, adresi, telefon numaraları, tüketicinin seçimlik hakları, uyuşmazlıkların çözüm mercileri bulunmalıdır. Ayrıca satılan mallara ait satış faturalarının garanti belgesi yerine geçmeyeceği unutulmamalıdır.”


Tüketici hakları semineri düzenledi ile Benzer Yazılar:

19 Nisan 2016 Saat : 12:21

Tüketici hakları semineri düzenledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir