Tüketici memnuniyeti sağlayan Firmaları tercih etmeliyiz

Son Güncelleme: 15 Aralık 2012 - 2:53 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Tüketici memnuniyeti sağlayan Firmaları tercih etmeliyiz
0 Paylaşımlar

Geçtiğimiz ay kendisine, Türkiye’deki tüketicihaklarının gelişmesinde geliştirilmesindeki emek ve katkılarıyla geçen 25. yılının anısına, Tüketici memnuniyeti sağlayan Firmaları tercih etmeliyizDevlet Bakanlığı’nda yapılan bir sade törenle anı plaketi verilmiş olan, 2010 yılında da, “The Consumer Coustom” tarafından yılın “Tüketici Duayeni” ödülünü Türkiye adına almış olan, “TÖDEF” Tüketici Örgütleri ve Dernekleri Federasyonu ve “TÜKORDER” Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği Onursal Genel Başkanı Prof. Dr.Öner Samanlı’nın sözlerinden birisidir.

“Savgı ve sevginin olmadığı yerde kişiler arasında iletişim kurulamaz”

Ne kadar özel, güzel ve yerinde bir söylem.

Daha önceki makalelerimde de söylediğim üzere; Mutluluk insanların birbirlerine ve topluma rahatlıkla sunabilecekleri bir olgu olduğu gibi sunmak isteyemeyecekleri arasında da yer alan  bir sonuçlu durumsal.

Son dönemlerde, etik olarak tüketicilerin memnuniyetini sağlamak isteyen firmaların sayılarının her geçen gün daha da çoğaldıklarını görmekten hayli keyif almaktayız.

Tüketici memnuniyetini kar hırslarından öte tutarak etik ticaret yapmak gayesinde olanların daha çok izledikleri bu yolun sonunda bir çok firmanın da, tüketici sivil toplum örgütlerince ve/veyaSanayi Teknoloji Bakanlığı, Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğünce ödüllendirildiklerini de unutmamak gerekiyor.

Bugün ülkemizde tüketici haklarından söz edebiliyor isek, satılan mal geri alınmaz ibareli tabelalar artık dükkanların karşı köşelerini süslemiyorsa, bu durumun artık alırsan al almazsan gelir başkası alır devirlerinin çoktan kapandığının göstergesi değil mi?

 

 


Tüketici memnuniyeti sağlayan Firmaları tercih etmeliyiz ile Benzer Yazılar:

15 Aralık 2012 Saat : 2:53

Tüketici memnuniyeti sağlayan Firmaları tercih etmeliyiz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir