Tüketiciler Birliği’nden kredi kartı kullanıcılarına çağrı

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012 - 9:01 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Tüketiciler Birliği’nden kredi kartı kullanıcılarına çağrı
0 Paylaşımlar

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, ‘Kredi kartı kullanıcılarının sadece yüzde 1’i aidatlarına itiraz ederek geri alıyor, kalan yüzde 99’u ise devletin kanun çıkararak duruma müdahale etmesini bekliyor’ dedi.

Tüketiciler Birliği'nden kredi kartı kullanıcılarına çağrıDinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kredi kartı aidatı tartışmalarına Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin son noktayı koyduğunu söyledi.

Daire’nin kredi kartı aidatlarının yasal olmadığını, geriye dönük 10 yıllık ödenmiş aidatın da iadesi gerektiğine dair hüküm verdiğini hatırlatan Dinç, ‘Tüketici, kredi kartı sözleşmelerinde aidat miktarı açıkça yazılmamış ise ya da yazıldığı halde kendisinin bunu kabul ettiğine dair onayı yoksa ve buna rağmen aidat alınmışsa, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurabilir’ diye konuştu.

-Kart kullanıcılarından yüzde 1’i itiraz ediyor-

Kullanımda olan kredi kartı sayısının 50 milyonu aştığına dikkati çeken Dinç, bağlı bulundukları ilçenin hakem heyetlerine müracaat ederek, aidatlarını geri alan tüketici sayısının ise 500 bin civarında olduğunu belirtti.

Her şeyi devletten beklememek gerektiğini vurgulayan Dinç, şunları kaydetti:

‘Kredi kartı kullanıcılarının sadece yüzde 1’i aidatlarına itiraz ederek geri alıyor, kalan yüzde 99’u ise devletin kanun çıkararak duruma müdahale etmesini bekliyor. Bankalar bu durumu bildikleri için itiraz eden yüzde 1’lik kısmın aidatını geri ödemekte, kalan yüzde 99 ile kar rekorları kırmaktadır. Tüketicilerin hesaplarında görünen bu tür haksız kesintilere derhal itiraz ederek, haklarını aramaları doğru olacaktır.’


Tüketiciler Birliği’nden kredi kartı kullanıcılarına çağrı ile Benzer Yazılar:

27 Kasım 2012 Saat : 9:01

Tüketiciler Birliği’nden kredi kartı kullanıcılarına çağrı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir