Turgut Alp ve Aslıhan ölecek mi?

Son Güncelleme: 3 Aralık 2017 - 9:05 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TRT 1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul‘un 97. bölümünde Turgut Alp ve Aslıhan Hatun’un düğün gecesi zehirlendiği görüldü. Diriliş Ertuğrul 98. bölümde de acılar içerisinde yatarken görülen Turgut Alp ve Aslıhan Hatun ile ilgili merak edilen soru: Turgut Alp ve Aslıhan Hatun ölecek mi?

Turgut Alp ve Aslıhan ölecek mi?

TURGUT ALP KİMDİR?

Diriliş Ertuğrul dizisinin Turgut Alp’i geride bırakılan birçok bölümde ölümlerden dönerken, son bölümde Aslıhan Hatun ile düğün gecesi zehirlenmesi seyircileri meraka düşürdü. Herkesin merak ettiği “Turgut Alp ve Aslıhan Hatun ölecek mi?” sorusunun yanısıra “Turgut Alp gerçekte nasıl öldü?” sorusu merak ediliyor.

Turgut Alp’in tarihte Ertuğrul Bey’in değil, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey döneminde yaşadığı, Osman Bey’in silah arkadaşı olduğu, Orhan Bey döneminde de Atranos’un yani Orhaneli’nin fethine katıldığı biliniyor.

Peki Turgut Alp nasıl öldü?

TURGUT ALP NASIL ÖLDÜ?

Turgut Alp’in tarihte 735 yılında yani 1334ila 35 yılları arasında yaşadığı ifade edilirken, kendisiyle ilgili net bilgilerin olmaması sözlü edebiyat ile aktarılmış bir kahraman da olabileceği belirtiliyor. Bu sebeple Turgut Alp’in gerçekte nasıl öldüğü bilinmiyor.

ÇAVDAR OBASININ TARİHTEKİ YERİ NEDİR? ASLIHAN HATUN KİMDİR? ASLIHAN HATUN NASIL ÖLDÜ?

Osmanlı Devleti’nin oluşumu sürecinde, Ankara ve Eskişehir arasındaki bozkırlarda göçebe olarak yaşayan Moğol boyu olduğu belirtilen Çavdarlar’ın aslında Tatar oldukları ifade edilirken, ismini Almak Noyan’ın oğlu Çavdar Bey’den aldığı aktarılıyor.

Çavdarlar ve Kayı Obası savaştı mı?

Çavdarlar’ın aslında Ertuğrul Gazi döneminde değil, Osman Bey döneminde var olduğu ve Osmanlı egemenliğindeki Karacahisar pazarını basarak yağmalamaları üzerine, Orhan Bey tarafından üzerlerine gidildiği belirtiliyor. Çavdarların sonradan Osmanlı hakimiyetine girdikleri ve Yıldırım Bayezit ile Timur arasındaki Ankara Savaşı sırasında saf değiştirdikleri ve daha sonra Timur’un ordularıyla birlikte Anadolu’dan ayrıldıkları aktarılıyor.

Aslıhan Hatun Çavdarların Beyi midir? Aslıhan Hatun nasıl öldü?

Aslıhan Hatun’un aslında var olup olmadığı ise bilinmiyor. Aslıhan Hatun’un nsıl öldüğüne dair herhangi bir bilgi de bulunmazken, Osman Bey döneminde var olan Çavdarların tarihin herhangi bir döneminde bir kadın beyi olduğuna dair de bir bilgi yok.

Turgut Alp ve Aslıhan Hatun ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul 98. bölüm fragmanında yan yana uzandıkları ve yüzleri ile elerinde yaralar olduğu görülen Turgut Alp ve Aslıhan Hatun’un ölüp ölmeyeceği merak ediliyor.


Turgut Alp ve Aslıhan ölecek mi? ile Benzer Yazılar:

3 Aralık 2017 Saat : 9:05

Turgut Alp ve Aslıhan ölecek mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir