Ud’un kralları Başakşehir’de

Son Güncelleme: 14 Nisan 2015 - 9:18 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Filistin’in huzurlu nağmeleri Le Trio Joubran Başakşehir’de sahne aldı. Filistin’in zengin kültürü ve müzikal macerasının dünyadaki temsilcisi olarak gösterilen Le Trio Joubran Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği bir organizasyonla ilçe sakinlerine misafir oldu.

Ud’un kralları Başakşehir’de

Filistin’in eşsiz müzikleri Başakşehir’e taşındı

Ev sahipliği Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başkan Yardımcısı Murat Şahin’in yaptığı Le Trio Joubran konserinde ilçe sakinleri salonun tamamını doldurdu.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede Filistinli grup Le Trio Joubran müziğin en yalın hali olan enstrümantal parçalara udları ile hayat verdi.

Dünya festivallerinin aranan grubu Le Trio Joubran Başakşehir konserlerinde; asfar, masar, hami, laytana, dawwar el shams, douja, majaz gibi parçaları ile Filistin’in eşsiz müziğini Başakşehir’e taşıdı. Grup kendi parçalarının yanı sıra Türk ezgilerine yer verdi. Her notada yeni alt metinler; tarih ve coşkunun hissedildiği ezgiler ilçe sakinleri tarafından ilgiyle dinlendi.

Le Trio Joubran ‘udi’ geleneğine sahip bir aileden geliyor

Samir, Wissam ve Adnan isimli Filistinli üç kardeşten oluşan Le Trio Joubran, dört nesildir devam eden “udi” geleneğine sahip bir aileden geliyor. Grup, Filistin’in zengin kültürünün ve müzikal macerasının dünyadaki temsilcisi olarak gösteriliyor. Grubun repertuarları Filistin müziğinde önemli bir yeri olan ud enstrümanına hakim doğaçlamalar, zengin ve ince melodilerden oluşuyor. Daha önce solo albümler yapan grup üyeleri Le Trio Joubran olarak Majâz adlı ilk albümlerini 2007’de çıkardılar. Dünyada birçok prestijli konser salonunda konser veren grup, Nassim Amaouche’nin Adieu Gary filmi için yaptıkları müziklerle 2009’da Dubai Film Festivali’nde En İyi Besteci ödülünü aldı.

‘Özgür bir Filistin istiyoruz’

Kederli ve duygusal müzikleriyle Filistinlilerin acılarını ve Filistin kültürünü Başakşehir’e taşıyan Le Trio Joubran geceyi üçlünün tek bir udu birlikte çaldıkları parça ile sonlandırdı. Gecenin sonunda Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş grup üyelerine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, “İşgal altındaki topraklarda artık özgür Filistin bayrağının dalgalanmasını görmek istiyoruz. Bizlerde Filistin’e yardım götürürken Mavi Marmara’da şehit verdiğimiz Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım’ı da bu vesile ile rahmet ile anıyoruz. Le Trio Joubran grubuna Filistin dostu Başakşehir adına teşekkür ediyoruz” dedi.


Ud’un kralları Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

14 Nisan 2015 Saat : 9:18

Ud’un kralları Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir