VAR Sistemi ilk kez Başakşehir’de test edildi

Son Güncelleme: 11 Haziran 2017 - 11:17 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • VAR Sistemi ilk kez Başakşehir’de test edildi
0 Paylaşımlar

Futbolun teknolojiden faydalanmasını sağlayarak hataların en aza indirilmesini amaçlayan Video Yardımcı Hakem Sistemi’nin (VAR) ilk testi, Başakşehir’de yapıldı.

VAR Sistemi ilk kez Başakşehir’de test edildi

3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda Medipol Başakşehir Kulübü’nün alt yapı takımları arasında yapılan maçta hakemler Video Yardımcı Hakem Sistemi’ni bir müsabakada ilk kez Başakşehir’de uyguladı.

Türkiye’de ilk VAR testini, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve MHK üyeleri ile Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da izledi. Sistemin donatıldığı minibüsün içinde bulunan teknik elemanlar her kamera açısından kayıt alıp, tekrar izleme imkanı buluyor. Tartışmalı pozisyonlar için stad içinde hakemlerle kontakt sağlanıyor.

Uygulama yapılırken ziyarette bulunan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Geçen seneden beri konuşuluyor. Teknolojinin bu kadar içine girildiği yerde bu denenecek. Aslında bunun sonuçlarına bakmak lazım. Avrupa’da da birçok yerde denenmeye başlandı. Olumsuz neler çıkacak, bunu zaman gösterecek. Umarım hatalar daha az olur. Bu sistem hakemler üzerindeki baskıyı da azaltacaktır” şeklinde konuştu.

Sistemin ilk etapta Süper Lig’de uygulanacağı ve faydası görülürse alt liglere de uygulanabileceğini söylendi.


VAR Sistemi ilk kez Başakşehir’de test edildi ile Benzer Yazılar:

11 Haziran 2017 Saat : 11:17
  SPOR

VAR Sistemi ilk kez Başakşehir’de test edildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir