Yasal olarak soyuluyoruz

Son Güncelleme: 2 Ekim 2016 - 5:51 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarının yapılmış olması hepimizi mutlu etti. Ancak bu işin bölge sakinine ekstra dan fatura çıkaracağını bilemezdik. Yasal olarak soyuluyoruz

Türkiye’de vergi ile yol yapıp sonra da yol kenarlarını otopark yaparak kazanç elde edildiği düşünülürse bu uygulamayı abes karşılamalıyız.

Yasal olarak soyuluyoruzArtık İstanbul’da şehir içi yollar bile ücretlendirilmeye başlandı. Nasıl mı? İstoç’ tan Başakşehir‘e evine gitmek isteyen bir Başakşehirli yeni yolu kullanmak istiyorsa ücret ödemesi gerekmektedir. Eğer eski yoldan giderse, trafiğin içerisinden geçerek ücret ödemeyecek.

HGS geçiş sistemi her defasında farklı ücretlendirme ile karşılaştıklarını beyan eden vatandaşlar resmi olarak soyuluyoruz şeklinde konuşuyorlar. Yavuz Sultan Selim Köprüsüne Kilometrelerce mesafe olmasına rağmen şehir içerisinde ücretlendirilme yapılması tepki çekiyor.

Otobanda HGS – OGS tabelasının olmaması, yolun ücretli olduğunu belirten bir levhanın bulunmaması, ayrıca alınan ücretler fahiş fiyatlar olması insanları çileden çıkarıyor. Ücretlendirme Karayolları genel müdürlüğü tarafından belirlenmiş olması uygulamayı yasal hale getiriyor.

Yasal olarak soyuluyoruzBu uygulamanın emsal teşkil etmesi ve yaygınlaşması durumunda dolaşırken bile HGS ile karşılaşırsak şaşırmamak gerekir. Anayasa mahkemesinin bu uygulamaya son vermemesi halinde vatandaş olarak bir tarafta sevinirken diğer tarafta üzülmeye devam edeceğiz.

 

Bu durumun benzerini Samsun Erzurum sahil yolunda yaşadık. Yollar yapıldı diye sevinirken yollara getirilen 70 km hız sınırı ve Trafik Elektronik Denetleme Sistemi ile kesilen cezalar bölge insanını eski yolları arar hale getirdi.

http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/yavuzsultanselim.pdf

Yasal olarak soyuluyoruz ile Benzer Yazılar:

2 Ekim 2016 Saat : 5:51

Yasal olarak soyuluyoruz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir