Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

Son Güncelleme: 6 Haziran 2013 - 11:19 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir İlçesi genelinde geçtiğimiz yaz aylarında olduğu gibi Yaz Kur’an Kursları açılacak. Kurslar 17 Haziran tarihinde başlayacak.Yaz Kur'an Kursları Başlıyor

Başakşehir Müftülüğü; Toplumu din konusunda aydınlatmakla yükümlü olan Diyanet İşleri Başkanlığı din eğitimi faaliyetlerini öncelikle camiler ve Kur’an kursları aracılığı ile yürütülmektedir. Bu nedenle okulların tatil olduğu zamanlarda, kişilerin kendi isteğine, küçüklerinde kanuni temsilcilerinin talebine bağlı olarak Kur’an’ı Kerim’i ve mealini öğrenmelerini ve dini bilgilerini geliştirmeleri, dinin içerikli sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanmaları amacıyla Kur’an Kursları açılacaktır” duyurusuyla 24 Haziran ve 23 Ağustos arasında yapılacak eğitim öğretim dönemini açıyor.

Kurslarda Sosyal Kültürel ve Spor etkinlikler yer alacak

 Yaz kurslarına katılacak öğrencilerden 7-18 yaş aralığında olan gençlere yönelik basketbol, güreş, masa tenisi, badminton, taekwondo, judo wushu, karate dallarında imkanlar ölçüsünde kurslar da açılarak spor yapmaya teşvik edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği protokol vasıtası ile yapılacak bu etkinlikler gençlerin sağlıklı bireyler olması açısından da önemli bir proje olacak.

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Müftülüğü ve burada bulunan STK’ların katkıları ile katılımlara bağlı olarak Şamlar Tabiat Parkında piknik etkinliği düzenlenecek.


Yaz Kur’an Kursları Başlıyor ile Benzer Yazılar:

6 Haziran 2013 Saat : 11:19

“Yaz Kur’an Kursları Başlıyor” için 1 Yorum

  1. Zeynepsezeröçal dedi ki:

    2012 kızımı yaz kuran kursuna göndermek istiyorum yeriniz nerede acaba birde saatleri nasıl

Yaz Kur’an Kursları Başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir