Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor

Son Güncelleme: 24 Ağustos 2013 - 7:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi, daha temiz ve modern bir Başakşehir için ‘Yeraltı çöp konteyner’i uygulamasını yaygınlaştırıyor. Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor

Temizlik İşleri Müdürlüğü yılbaşına kadar 400 konteynerin montajını tamamlayacak.

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelinde uygulanmaya başlayan modern yer altı çöp konteyneri sistemiyle, çöp ve atıkları yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçerken görsel kirliliği de tamamen ortadan kaldırıyor.

Kayaşehir’de montaj tamamlandı
Kayaşehir’de 200 adet ‘Yeraltı çöp konteyner’inin montajı Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldı. Kayaşehir’den sonra Başakşehir 1. Etap ve Boğazköy’de de çalışmalar başladı. Yılbaşına kadar Başakşehir genelinde 400 adet çöp konteyneri yerleştirilmesi planlanıyor. Çalışmaların bitmesinin ardından diğer bölgelerde de montaj işlemine devam edilecek.

Yeni sistemle çevre koruyacak, maddi kazanç sağlanacak
Başakşehir’de yaşayan vatandaşların ihtiyaçları ve atık eğilimleri göz önüne alınarak geliştirilen Modern Yer altı Konteyneri Akıllı Çöp toplama projesi hijyenik, uzun ömürlü, estetik görünümlü konteynerlerle çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçecek.
Proje ile birlikte yer altı çöp konteynerlerine yerleştirilecek akıllı çöp toplama sistemi sayesinde, çöp miktarı konteynere gitmeden araçtan veya merkezden tespit edilerek aracın rotası belirlenecek. Böylelikle, aracın gereksiz mesafe kat etmesinin önüne geçilecek, maddi kazanç sağlanacak. Şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynerler çevrenin korunması, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlayacak.


Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor ile Benzer Yazılar:

24 Ağustos 2013 Saat : 7:35

Yeraltı Çöp Konteynerleri Yaygınlaşıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir