Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür fuarı açıldı

Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 - 1:23 0 Yorum Yazar:

3 Paylaşımlar

Marmara Belediyeler Birliği (MBB)’nin düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı kapılarını açtı. Fuarın açılışını yapan Mevlüt Uysal, kurucu belediye başkanı olduğu Başakşehir Belediyesi standında öğrenci ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür fuarı açıldı

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Marmara Belediyeler Birliği tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı’nın açılış kurdelesini, İBB ve MBB Başkanı Mevlüt Uysal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve İstanbul belediye başkanlarının da aralarında olduğu yöneticiler birlikte kesti.

Belediyecilik sadece yol yapmak değildir

Fuarın açılış konuşmasını yapan Uysal, “Geçmişte biz belediyecilik dendiği zaman sadece yol, kaldırım çalışmalarının asli çalışmalar olduğunu düşünürdük ama devamında gördük ki kültür de, eğitim de belediyecilik adına olması gereken bir iş. Aslında sadece yapılması gereken bir iş değil. Asıl belediyeciliği şekillendiren, yerelde insanlara hizmet etmek ise her şey aslında kültürden başlıyor. Aslında geçmişimize baktığımız zaman Merzifon, Kütahya, Mardin dediğimiz zaman oradaki caddesiyle, mimarisiyle, kaldırımıyla, kültürel yapısıyla kendine özgü, has yerel algısı olan bir yapı vardı. Şu anda da biz belediyeler olarak bazı şeyleri acaba eksik mi yaptık veya eksik mi yapıyoruz? Biz aslında yapmamız gereken yerel kültür ile yerel hizmeti birleştirip var olan o yapıyı, o kültürü koruma gibi bir görevimiz olmalı diye düşünüyoruz” dedi.

Standa renkli etkinlikler yer alıyor

Yerel yönetimler, yayınevleri ve sahafların yer aldığı Kitap ve Kültür fuarında Başakşehir Belediyesi’de çıkartmış olduğu yayınlarla fuarda yerini aldı. Stant da yer alan ebru sanatı ve ney dinletisi fuara renk kattı. Söyleşiler, sergiler ve daha birçok etkinliğin bir arada olacağı fuarda 16 Aralık Cumartesi günü, saat 13:00’de, Beşir Ayvazoğlu “Bir ateş pare bin yangın edebiyatın İstanbul’undan, İstanbul’un edebiyatına” isimli bir söyleşi verecek. 17 Aralık Pazar günü, saat 12:00’de ise Başakşehir Belediyesi Müzik Akademisi öğrencileri konser verecek.

Fuar 17 Aralık’a Kadar Ziyarete Açık Olacak

Yerel yönetimlerin yayınlarının okuyucularla buluştuğu fuarda, söyleşi, dinleti, sergi ve imza günü gibi etkinlikler de düzenleniyor. İstanbul’dan ve şehir dışından gelen 25 belediye, 25 yayınevi ve 17 sahafın stantlarının yer aldığı fuar, 17 Aralık’a kadar ziyaretçilere açık olacak.


Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür fuarı açıldı ile Benzer Yazılar:

17 Aralık 2017 Saat : 1:23

Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür fuarı açıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir