Yerli oto için büyük gün

Son Güncelleme: 2 Kasım 2017 - 9:31 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın öncülük ettiği “yerli otomobil” için önemli bir adım atılıyor. Yerli oto için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimleriyle oluşturulan girişim grubu, bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde imzaları atacak.

Yerli oto için büyük gün

300’den fazla işadamının davet edildiği törende, projede yer alan firmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması beklenirken, “Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü” de imzalanacak.

Elektronik sektörü de var

Bu proje için otomotivin yanı sıra elektronik sektöründeki önemli şirketlerin adı geçerken, tam olarak kimlerin yer alacağı tören sırasında açıklanacak. Yerli oto markası konusunda daha önce de girişimler yapılmış, Saab’tan satın alınan platform üzerinde TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen tasarım ve geliştirme çalışmaları, üretime taşınamamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB’un 73. Genel Kurulu’nda “Diyorum ki, TOBB yüzde 100 yerli otomobili ‘Made in Turkey’ olarak çıkarsın” diye çağrıda bulunmuş, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da “Biz hazırız. Siz yeter ki bizim yanımızda olun” demiş, yatırımcı tarafını ortaya çıkarma görevini üstlenmişti.


Yerli oto için büyük gün ile Benzer Yazılar:

2 Kasım 2017 Saat : 9:31

Yerli oto için büyük gün Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir