Yeşilçiçek anısına Güreş Turnuvası düzenlendi

Son Güncelleme: 15 Aralık 2014 - 11:57 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Yeşilçiçek anısına Güreş Turnuvası düzenlendi
0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Güreş Derneği kurucusu Merhum Muhittin Yeşilçiçek’in anısına düzenlenen Minik ve Yıldızlar Güreş Turnuvası ve ödül törenine katıldı. Dereceye giren sporcular madalyalarını Başkan Uysal’ın elinden aldı.

Yeşilçiçek anısına Güreş Turnuvası düzenlendi

Başakşehir İkitelli Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvaya Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Murat Şahin, Haluk Dikbaş, çok sayıda sporcu ve aileleri katıldı.

364 güreşçi minderde mücadele etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu’nun yanı sıra Başakşehir Belediyesi, Yeşilay ve Kardeşlik Derneği’nin destek verdiği güreş turnuvasında İstanbul’un farklı ilçelerinden 12 kulüp katıldı. Turnuvada 364 güreşçi minderde mücadele etti. 2000-2001-2002-2003 ve 2004 doğumlu sporcularımızın boy gösterdiği organizasyon 23 farklı siklette gerçekleştirildi.

Gün boyu devam eden müsabakaların sonucunda dereceye giren sporcular düzenlenen törende sertifika ve madalyalarına kavuştu. Törende 3 ay önce vefat eden merhum Muhittin Yeşilçiçek’in hayatının anlatıldığı bir Sinevizyon da gösterildi.kayasehiristanbul.net

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Başakşehir Güreş Derneği Başkanı, Başak Mahallesi Muhtarı F. Mehmet Yıldırım, “Bu turnuvaya beraber yola çıktığımız ağabeyimiz Sayın Muhittin Yeşilçiçek’in adını verdik. İlk senesi olmasına rağmen turnuvamıza rekor seviyede katılım gerçekleşti. Bu turnuvayı önümüzdeki yıllarda uluslararası minikler turnuvası yapacağız.” dedi.

‘Her mahallemize spor parkları yapıyoruz’

Muhittin Yeşilçiçek’in oğullarına plaket takdim eden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı selamlama konuşmasında, “Katılımın bu kadar yüksek olması Muhittin Bey hakkında ne düşünmemiz gerektiğini de anlatıyor. Hepimiz bu dünyadan ayrılacağız, önemli olan geride kalan insanların hakkımızda iyi şeyler söylemesini sağlayacak şeyler yapabilmemiz. Muhittin Bey’in başlattığı bu organizasyonun her sene devam etmesini temenni ediyorum. Belediye olarak asfalt, yol çalışmalarımızın yanında ilçemizde başarılı sporcuların da yetişmesini sağlayacağız. İlçemizde sporu geliştirebilirsek gençlerimizin kötü alışkanlıklara yönelmesine de engel oluruz. Bu anlamda her mahallemize spor parkları kuruyoruz.” dedi.

Sikletlerinde dereceye giren sporculara, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel tarafından madalya, başarı sertifikası takdim edildi. Turnuvaya desteklerinden dolayı Başkan Uysal ve Özgürel’e, Başakşehir Güreş Derneği Başkanı, Başak Mahallesi Muhtarı F. Mehmet Yıldırım tarafından plaket takdim edildi.


Yeşilçiçek anısına Güreş Turnuvası düzenlendi ile Benzer Yazılar:

15 Aralık 2014 Saat : 11:57
  SPOR

Yeşilçiçek anısına Güreş Turnuvası düzenlendi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir