Yetim çocuklar at bindi

Son Güncelleme: 16 Ekim 2017 - 10:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu, tarafından koordine edilen ‘At Binme Etkinliği’ Fırat Üniversitesi Atçılık Eğitim Merkezinde yapıldı. Düzenlenen etkinlik kapsamında merkezde oluşturulan özel alanda, eğitimciler tarafından yönlendirilerek ata binmeyi öğrenen çocuklar, at binmenin keyfini çıkardı.

Yetim çocuklar at bindi

Çocukların sosyal hayata daha aktif bir biçimde dahil olmalarının amaçlandığı etkinliğe yaklaşık 50 çocuk katıldı. Fırat Üniversitesi olarak bütün sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Özellikle kimsesiz, yetim çocukların İlim Yayma Cemiyeti tarafından sahiplenilmeleri bizim için oldukça önemlidir. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çiftliğimizdeki atlarımızla şehrimize gelen insanlara hizmet veriyoruz. Bu hafta sonu da yetim çocuklarımıza etkinlik kapsamında hizmet verdik” dedi.

Yetim öğrencilere yönelik at binme etkinliği düzenlediklerini açıklayan İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, “Sosyal sorumluluk adına çocuklarımızın eğlenmesi, gezmesi, sosyal hayata katılması için bu etkinliği düzenledik. Burada 50’ye yakın çocukla bir araya geldik. İlim Yayma Cemiyetine kayıtlı birçok çocuk var. Onlarla sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde ilgileniyoruz. Bunlar toplumun her katmanından insanların katılması gereken bir sosyal sorumluluktur” diye konuştu.

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLDU

İlk defa ata bindiğini dile getiren çocuklardan İsmihan Akın, “İlk ata bindiğimde korkmuştum fakat daha sonra korkum geçti çok mutluyum. Bugün iki defa ata bindim. Bir kere siyahına, bir kere de beyazına bindim. Şuan çok mutluyum” dedi.

Atçılık eğitim merkezini çok sevdiğini söyleyen çocuklardan Havvanur Öztürk ise, “Ata ilk bindiğim zaman korkmuştum. Şimdide biraz korkuyorum. Büyüdüğümde at binmeyi öğrenmek istiyorum. Buraya iyi ki gelmişim çok memnunum. Ata binmek çok güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Atları çok sevdiğinden bahseden Baran Kılıç ise, ata bindiği zaman heyecanlandığını, kendi atının olmasını çok istediğini ve büyüdüğünde kendi atını alacağını ifade etti.


Yetim çocuklar at bindi ile Benzer Yazılar:

16 Ekim 2017 Saat : 10:06

Yetim çocuklar at bindi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir