Yorgunluk veren 7 yiyecek

Son Güncelleme: 19 Temmuz 2017 - 7:05 0 Yorum Yazar:

Beyaz ekmeğin glisemik indeksi, kepekli ve tam buğday ekmeği gibi düşük değildir ve lif içermezler. Bu yüzden tok tutmazlar ve enerjik hissettirmezler. Gün içerisinde mümkün olduğunca az beyaz ekmek tüketmeye özen gösterin.

 

Muz yüksek oranda magnezyum barındırır. Magnezyum içeren gıdalar yorgunluk ve uyku verir. Bu aklınıza hiç muz tüketmemeniz gerektiğini getirmesin. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, muzu gün içerisinde değil, yatmadan önce yemeniz gerektiğidir. Bu şekilde kaliteli bir uykuya kavuşabilirsiniz. Yani muzun bu dezavantajını, avantaja çevirebilirsiniz.

 

Kahve herkes tarafından uyku açıcı, enerji verici olarak bilinir. Evet, bu doğrudur. Fakat kısa süreliğine enerji veren kahve, daha sonrasında enerjinin fazla yükselip birden düşmesi nedeniyle yorgunluk hissi yaratır.

 

Tatlılar yüksek oranda şeker içerirler. Şeker kısa süreli olarak kişiye enerji verse de daha sonrasında yüksek yorgunluk hissi verir. Vücutta yükselen insülin seviyesi kendinizi yorgun hissetmenize neden olur.

 

Yağlı bölümlere sahip olan kırmızı etler, yüksek oranda yağ içerirler. Aşırı yağ vücutta bitkinlik ve yorgunluk hissi yaratır. Vücut etten aldığı yağı yakmak için fazlaca enerji harcayacaktır. Harcanan enerji yerini yorgunluğa bırakır. Kırmızı et yerine balık tüketmek çok daha mantıklıdır.

 

Vişne için doğal uyku ilacı diyebiliriz. İçeriğindeki melatonin maddesi uykusuzluk problemi olanlar için muhteşemdir. Fakat gün içinde vişne tüketmek, sizi halsiz ve yorgun hissettirecektir. Eğer vişneyi çok seviyorsanız, yatmadan önce yemek çok daha mantıklıdır.

 

Marul, içeriğinde bulunan kalledlaktusin maddesi ile sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bu yüzden marulu gün içerisinde tüketmemeye özen gösterin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Yorgunluk veren 7 yiyecek ile Benzer Yazılar:

19 Temmuz 2017 Saat : 7:05

Yorgunluk veren 7 yiyecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-

ANKET

Toki’den Konut Talep Ediyorum

Toki'den İstanbul'da Konut İstiyorum

  • Evet --> 735
  • Hayır --> 12
Gönder
Sonuçlar