Yüzde 73’ü tamamlandı

Son Güncelleme: 18 Kasım 2017 - 10:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Yeni Havalimanı inşaatındaki ilerleme hızının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Bugün itibarıyla yüzde 73 ilerleme sağlamış durumdayız” dedi.

Arslan, şöyle konuştu: “90 milyon yolcuya hizmet edecek ilk fazını yaklaşık bir yıl sonra, 29 Ekim’de hizmete sunacağız. Yaz sezonunda 32 bin kişi çalışıyordu. Şu anda havaların da soğumasıyla yazın yapılan bazı işlerimizi yapamıyoruz. Şu anda 30 bin 50 kişi çalışıyor. Bunun 4 bini beyaz yakalı. Havalimanının bitişine doğru 35 bin çalışan sayısına tekrar ulaşacağız.”

Arslan, terminalin 461 bin metrekarelik tek bir çatısı bulunduğunu, bunun 58 futbol sahası büyüklüğünde olduğunu söyledi.

Terminalde 6 bin 200 oda olacağını bildiren Arslan, yolcunun havalimanına girişinden itibaren her şeyin anlık takip edileceği 9 bin kameranın bulunacağını aktardı. Arslan, kameraların, yolcunun, sistem üzerinden akıllı müdahalelerle yönlendirilmesi için de kullanılacağını kaydetti.

Yüzde 73'ü tamamlandı

Buradaki endemik bitkilerin korunması ve muhafaza edilmesi çalışmalarına değinen Arslan, “2018’den itibaren başlangıçta 2 milyon ağaç dikeceğiz. Projenin tamamlanmasıyla 5 milyon ağaç dikeceğiz” dedi. Arslan, bölgedeki rüzgâr türbinlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin bir soru üzerine, burada 12 adet rüzgâr enerji santralı bulunduğunu, bunların kaldırılması için gerekli çalışmalara başladıklarını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Yüzde 73'ü tamamlandı

Arslan, metro çalışmaları hakkında da bilgi vererek, “2018 sonuna Halkalı’yı Gebze’ye kadar Marmaray’ı tamamen banliyö hatlarıyla birleştirip zaten metro standardına getiriyoruz” dedi.


Yüzde 73’ü tamamlandı ile Benzer Yazılar:

18 Kasım 2017 Saat : 10:35

Yüzde 73’ü tamamlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir