23 Nisan’da sportif kutlama

Son Güncelleme: 23 Nisan 2016 - 7:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını düzenlenen özel bir programla kutladı.

23 Nisan'da sportif kutlama

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan zengin içerikli program 23 Nisan coşkusunu şenlik havasında yaşattı. Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı etkinlik Başakşehir Spor Parkı’nda gerçekleştirildi. Programa Başkan Uysal’ın yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, çocuklar ve veliler katıldı. Çocuklar için özel alanların kurulduğu programda, aileler çocukları ile birlikte koştu, sportif gösteriler sergilendi, uçurtma şenliği düzenlendi.

‘Çocuklarımızın yeteneklerini ölçüyoruz’

23 Nisan şenliğinde bir selamlama konuşması gerçekleştiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Bugün her yerde bayram kutlamaları var, Spor Parkı’nda ki bayram kutlamaları da sporla yapalım istedik. Çocuklarımızı sporla iç içe büyütebilmek her anne babanın isteğidir. İnşallah bunu hep beraber başaracağız. Bizler yönetici olarak Spor yapmak isteyen Her yaş vatandaşımıza spor alanları yapmakla görevliyiz. Bizler spor alanlarının yanında çocuklarımızın hangi sporu yetenekleri var, onların ölçümlerini yapıyoruz, bu belediyeler arasında bir ilktir. Böylelikle hem sağlıklı nesiller hem de başarılı gençler yetiştirmiş olacağız ilçemizin her Mahallesi’ne bir spor parkı yapma hedefimiz var. İstiyoruz ki Başakşehir’de yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın” dedi.

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti, “Bugün 23 Nisan’ın 96. yılını kutluyoruz. Bayramın anlamına uygun bir program hazırlanmış çocuklarımızı ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın daha sağlıklı gelişmesine katkı sağlıyorlar. Okullarımızda yapılan sportif çalışmalar sınırlı sayıda kalıyordu belediyemizin yapmış olduğu spor parkları ile çocuklarımız daha profesyonel çalışmalar yapabiliyor. Bu anlamda Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başakşehir spora yapılan yatırımlarla İstanbul’un ilk ilçelerinden birisidir.”

Şenlikte gerçekleştirilen baba oğul futbol turnuvasının açılışını da yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Kaymakamı Kazım Tekin ile birlikte yarışmalarda dereceye girenlere madalyalarını takdim etti.

Zengin içerikli bir program

23 Nisan şenliği için Başakşehir Spor Parkı’na çocuklar için özel şişme oyun alanları kuruldu. Etkinlikte yetişkinler için ikramların yanı sıra çocuklar için de patlamış mısır, pamuk şeker yer aldı. Yine gün boyu çocuklar içinde yüz boyama etkinliği, jonglör gösterileri yer aldı.

Gün boyu devam eden şenlikte farklı yaş grupları için düzenlenen çocuk maratonları, karate, tekvando takımlarının gösterileri, geleneksel sokak oyunları etkinliği, bisiklet takımının gösterisi, bireysel yetenek gösterileri, baba oğul futbol ve anne kız voleybol turnuvaları gerçekleştirildi. Şenlikte çocuklar aileleri ile birlikte uçurtma uçurttu.


23 Nisan’da sportif kutlama ile Benzer Yazılar:

23 Nisan 2016 Saat : 7:10
  SPOR

23 Nisan’da sportif kutlama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir