Artık her gün bir Kadir Gecesi

Son Güncelleme: 28 Haziran 2016 - 9:22 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Ömer Döngeloğlu, “Ramazan’a veda günlerindeyiz, Kadir Gecesi’ni bundan sonraki her günde arayalım, bol bol dua edelim” çağrısında bulundu.

Artık her gün bir Kadir Gecesi

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Esenlerlilerle buluştu. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede Döngeloğlu, Ramazan ayının son günlerini en iyi şekilde idrak etmek gerektiğini belirterek, “Yarından (Cuma) yani Ramazan’ın 20’nci gününden itibaren her Ramazan gecesi bir Kadir Gecesi’dir. Bu günlerde, özellikle iftara 5-10 dakika kala ve teravih namazlarımızda Allah’a dua edelim. Artık Ramazan’a veda günlerindeyiz, Kadir Gecesi’ni bundan sonraki her günde arayalım” diye konuştu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan etkinlik alanında binlerce vatandaşın dualarda buluştuklarını söyleyerek, “Garantisi olmayan dünyada bizi garanti altına alacak olan, Allah’a hayırlı kul olmak ve dosdoğru olmaktır.

Bu Ramazan meydanında iyiyi, doğruyu, güzeli, hakkı, hakikati, vicdanı birbirimize hatırlatıyoruz” dedi. Göksu, Kadir Gecesi’ni Ramazan’ın son 10 gününde aramak gerektiğini ifade ederek, “Bu milletin, insanlığın geleceği için bu mübarek günlerde birbirimize, ülkemize dua edelim. Son 10 güne girdiğimiz Ramazan’da Kadir Gecesi’ni arayalım, dualarımızı esirgemeyelim” şeklinde konuştu.


Artık her gün bir Kadir Gecesi ile Benzer Yazılar:

28 Haziran 2016 Saat : 9:22

Artık her gün bir Kadir Gecesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir