Bahçeşehir Anaokulu 8 ülkeden eğitimci ağırladı - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

Bahçeşehir Anaokulu 8 ülkeden eğitimci ağırladı

Başakşehir Belediyesi’nin de destekleriyle, Bahçeşehir Devlet Anaokulu, Comenius Projesi kapsamında 8 farklı ülkeden katılımcıları İstanbul’da ağırladı.

Buna bakmak ister misiniz.
Bahçeşehir Anaokulu 8 ülkeden eğitimci ağırladı
Son Güncelleme :

28 Şubat 2014 - 11:49

tanıtım ekle

Başakşehir Belediyesi’nin de destekleriyle, Bahçeşehir Anaokulu, Comenius Projesi kapsamında 8 farklı ülkeden katılımcıları İstanbul’da ağırladı.

Çocukların kültürler arası becerilerini geliştirecek en iyi yaklaşım ve pratikleri toplamak amacıyla başlatılan ‘Comenius projesi’ kapsamında Bahçeşehir Devlet Anaokulu’nda, Kültürlerarası Etkileşim, bir Sanat Çalıştayı düzenlendi.

“Ben ve Avrupam: Okulöncesi Eğitiminin Kültürlerarası Zorlukları ve Fırsatları” “Me and my Europe: Intercultural Challenges of Modern Pre-Primary Education” isimli toplantı 8 ülkeden (Letonya Estonya, Litvanya, İzlanda, Portekiz, İspanya, İtalya ve Polonya) toplam 20 eğitimcinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.

Kültürlerarası Etkileşim Bölümünün konusu “Masalllarımız” ve Sanat çalıştayının konusu ise “Çiçeklerimiz”di. Her ülkenin kendi ulusal çiçeklerini sanat çalışması olarak sundukları etkinlikte her ülke kendi masallarını ve masal kahramanlarını tanıttı. Bahçeşehir Devlet Anaokulu Nasrettin Hoca , Keloğlan ve Hacivat ve Karagöz’ü tanıttı, Bİlfen Koleji’nde Nasrettin Hoca dramasını ve Halk oyunları gösterisini sahnede sergiledi. 4 yaş öğrencileri İngilizce şarkılar söylediler.

Bahçeşehir Anaokulu’nu da gezen eğitimciler, eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı buldular ve her ülke kendi eğitim sistemini açıklamasını hazırlayarak bilgi alışverişinde bulunuldu. Her ülkenin eğitim sistemi hakkında bilgi sunan “Benim Eğitim Sistemim” kitapçığı katılımcılara dağıtıldı. Bahçeşehir Anaokulu Müdürü Müzeyyen Koçak kitapçığa katkıda bulunan farklı ülkeden öğretmenlere Takdir Belgeleri takdim etti.

Organizasyon kapsamında Başakşehir Belediyesi tarafından Sultanahmet’te düzenlenen yemekte buluşan yabancı eğitimciler, İstanbul’u ve boğazı gezme imkânını da buldular. Okul Müdürü Müzeyyen Koçak, organizasyonda emeği geçen Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.