Başakşehir Belediyesi kaçak yapıya izin mi veriyor?

Son Güncelleme: 15 Kasım 2012 - 1:09 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

CHP Başakşehir İlçe Örgütü, bölgedeki kaçak yapılanmayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. CHP Başakşehir İlçe Örgütü’nün basın açıklaması metni şöyle;Başakşehir Belediyesi kaçak yapıya izin mi veriyor?

”Başakşehir 4. Etap 2. Kısımda bulunan Mado Cafe tarafından işletilen yapının, yeşil alana tecavüz edecek şekilde genişletilmesi vatandaşların tepkisiyle karşılaşmıştır. Ulaşan şikayetler üzerine Başakşehir ve İBB meclisinin CHP’li üyesi Sn.Serdar BAYRAKTAR tarafından iki önerge hazırlanarak konu Başakşehir Belediyesi ve İBB gündemine taşınmıştır.

Başakşehir Belediyesi, yazılı soru önergesine verdiği cevapta , yapılan inşaatın  ruhsatsız olduğunu ve yapı tatil tutanağı düzenlendiğini bildirmiştir. Başakşehir sakinlerinin sürekli kullandığı bir güzergahta, sular vadisi üzerinde bulunan bir işletmenin nasıl olup da yetkililerin dikkatini çekmeden kaçak inşaat yaptığı sorusu ise cevaplanmayı beklemektedir.

Yine Başakşehir 4. Ve 5. Etaplar arasında kalan 550.000.m2 yeşil alan üzerinde, Nargile Kafe olarak bilinen yerde, inşaat faaliyetleri gözlenmesi üzerine konu ilgili belediyelerin gündemine taşınmıştır. Verilen yazılı cevapta inşaat faaliyetinin KİPTAŞ tarafından ruhsatsız olarak yürütüldüğü belirtilmiştir. Böylece, bir İBB iştiraki olan KİPTAŞ tarafından kaçak inşaat yapıldığı Büyükşehir Belediyesi tarafından ikrar edilmiştir.

Kanun tarafından “kaçak yapılarla mücadele” görevi yüklenen belediyenin gözü önünde ve Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan bir kuruluş tarafından kaçak inşaat yapılmasını ilçe sakinleri tepki ve şaşkınlıkla karşılamaktadır. ”


Başakşehir Belediyesi kaçak yapıya izin mi veriyor? ile Benzer Yazılar:

15 Kasım 2012 Saat : 1:09

Başakşehir Belediyesi kaçak yapıya izin mi veriyor? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir