Başakşehir çocuk tiyatroları sezonu açtı

Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 - 10:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Her yıl birbirinden eğlenceli ve kaliteli oyunlarla çocukların ve ailelerin vaz geçilmez adresi olan Başakşehir Kültür ve Sanat Merkezleri bu sezonda da sanatseverleri bir araya getiriyor.

Başakşehir çocuk tiyatroları sezonu açtı

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Aladdin’in Sihirli Lambası’ oyunu izleyiciler tarafından tam not aldı. Şarkılar, danslar ve görsel efektlerle adeta bir şova dönen oyunda çocuklar heyecanlarını gizleyemedi. Altınok tiyatrosu tarafından sergilenen oyunda Aladdin’in maceraları eğlenceli bir dille sahnelendi.

Kendi markamızı oluşturmak istiyoruz

Altınok tiyatrosu yönetmen ve oyuncusu Murat Altınok tiyatro ekibi ve oyun hakkında bilgiler verdi. Altınok, “ 12 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Aile eğlencesine yönelik oyunlar düzenliyoruz. Aladdin’in sihirli lambası oyununda hem yönetmenlik ve hem oyunculuk yapıyorum. Yıllardır dilden dile dolaşan hikayeyi oyunlaştırdık. Müzikal bir formatta oynuyoruz. Oyuncadaki şarkılar, danslar ve efektler çocukların algısını canlı tutuyor. Biz 3 ekiplik bir kadroyuz. Tüm çalışanlarımız müzikal sahne oyuncuları, opera sanatçıları ve sadece tiyatro sanatçıları. Yurt dışında bilinen birçok büyük oyunu ülkemize getirmiş bir topluluğuz. En büyük dileğim de kendi markamızı, oyunumuzu oluşturup dünyaya tanıtmak. Başakşehir sahnesinin açılış oyununu oynuyoruz bugün. Bizim için büyük bir mutluluk ve gurur. Güzel bir sahne var burada olmaktan çok mutluyuz” dedi.

Tiyatro oyunuyla ilgili memnuniyetini dile getiren çocuklar şunları söyledi.

Duygu Selim Türkcan, “ Daha önce bu oyunu hiç izlememiştim. İlk kez bu sahnede görüyorum ve çok beğendim.”

Yusuf Sami Aygün,” Oyunda çok eğlendim. Daha öncede burada tiyatro izlemiştim. Aladdin oyununda en çok cin karakterini beğendim.”


Başakşehir çocuk tiyatroları sezonu açtı ile Benzer Yazılar:

17 Ekim 2016 Saat : 10:24

Başakşehir çocuk tiyatroları sezonu açtı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir