Başakşehir’de ücretsiz yüzme derslerine başladı

Son Güncelleme: 27 Aralık 2014 - 10:56 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Başakşehir’de ücretsiz yüzme derslerine başladı
0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri bünyesinde eğitim alan 2660 öğrenci ücretsiz yüzme derslerine başladı. Bahçeşehir Spor Merkezi’nde başlayan eğitimler iki ay sürecek.

Başakşehir'de ücretsiz yüzme derslerine başladı

İki aylık süreçte 400’erli gruplara ayrılan öğrenciler 8 seansta kursu tamamlayacaklar. Aralık ayında başlayan yüzme dersleri 2 aşamada tamamlanacak. 1 aşamada yüzme öğrenecek olan Bilgievi öğrencileri 2.aşamada yüzme stillerinin tümünü öğrenerek kendilerini geliştirecekler.

Hedef hafta 2000 öğrenci eğitim alacak
kayasehiristanbul.net
Başakşehir İlçesi’nde spor yapmayan kalmasın hedefiyle projelendirilen Onurkent Spor Parkı ve şu an hizmet vermekte olan Güvercintepe Spor Parkı’nın yüzme havuzu hizmete girdiğinde her hafta 400 öğrencinin aldığı dersler haftada 2000 öğrenciye ulaşmış olacak. Haftanın 6 günü kız ve erkek gruplar halinde devam eden dersler için öğrencilere ulaşım kolaylığı da sağlanıyor. Derslerin olduğu günlerde öğrenciler bilgievlerinden servislerle alınarak tekrar bilgievlerine bırakılıyor.

İlerleyen dönemlerde ikinci aşamayı başarıyla tamamlayarak yüzmede belirli bir düzeye gelen Bilgievi öğrencileri becerilerini düzenlenecek yüzme şampiyonasında gösterebilecek. Sürpriz ödüllerin yer alacağı turnuva sayesinde öğrencilerin yüzme sporuna ilgileri artırılması hedefleniyor.

Mayo ve boneler belediyeden

10-14 yaş grubu öğrencilerinin faydalanabildiği ücretsiz yüzme kursları öncesi bilgievinde öğrenciler bir ay boyunca sağlık taramasından geçirildi ve sağlık durumu uygun olan öğrenciler kurslara katılmaya hak kazandı.

10’arlı gruplarla yüzme bilme derecelerine göre öğrencilere 2 yüzme antrenörü eşlik ediyor. Yüzmeye başlamadan önce hazırlıklarını yapan öğrencilerin mayo ve bonelerini de Başakşehir Belediyesi tarafından hediye ediliyor.

Böyle bir proje içerisinde çocuklarımıza eğitim vermekten mutluluk duyuyoruz diyen Yüzme Antrenörü Onur Deniz; ” Yüzme bilmeyen çocuklarımızın hiçbir etkinlikten mahrum kalmaması ve deniz havuz gibi sulara girdiklerinde herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için harika bir düşünce Başakşehir Belediyesi’ne şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımız arasından sporcu grupları çıkartabilirsek ve ileride yüzme milli takımına yetiştirirsek ne mutlu bize. Aralarında yetenekli olan
öğrencileri bu alanda yönlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Bilgievi öğrencileri de etkinlikten duydukları memnuniyeti anlattı

Enes Beyhan: “Hocalarımız bizi yüzme durumumuza göre gruplara ayırdı. Bende azıcık yüzme biliyorum ama böyle bir fırsat sayesinde yüzmemi ilerleteceğim.”

Hasan Yaman: “Yüzmek insanı geliştiriyor. Bende az yüzme biliyordum, hocalarım sayesinde biraz daha ilerledim. Bize bu fırsatı verenlere çok teşekkür ederim.”

Burak Mercam: “Ben B gurubunda yani yeni öğrenenlerdenim, yavaş yavaş çeşitli tekniklerle yüzmeyi öğreniyorum. Hocalarımızda çok iyi bizlerle birebir ilgileniyorlar. Şimdilik yüzmeyi hobi olarak devam ettirmek istiyorum, ama ileride ne olur bilmiyorum.”

Dilberin Aksan: “Yüzmeyi çok sevdim hatta günlerimizi biraz daha arttırsalar daha çok sevineceğim”.

Erdem Bulut: “Ben yüzme biliyorum ama burada ilerletmem iyi oldu. Vakit geçirmek için bize harika bir etkinlik oldu. Bilgievleri sayesinde birçok hobi edinmiştim şimdi içine yüzmeyi de ekleyeceğim için çok mutluyum.”


Başakşehir’de ücretsiz yüzme derslerine başladı ile Benzer Yazılar:

27 Aralık 2014 Saat : 10:56
  SPOR

Başakşehir’de ücretsiz yüzme derslerine başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir