Başakşehir Engelsiz ev ziyaretleri

Son Güncelleme: 22 Şubat 2017 - 5:53 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde ilçe genelinde başlatılan ‘Engelsiz Ev Ziyaretleri’ genişletilerek devam ediyor.

Başakşehir Engelsiz ev ziyaretleri

Başakşehir Belediyesi engelli bireyi olan aileleri evlerinde ziyaret ediyor. Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından ‘Engelsiz ev ziyaretleri’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyaretler müdürlük yetkilileri ve sosyolog eşliğinde yapılıyor. Engelli bireyi olan ailelere gerçekleştirilen ziyaretlerde ailelerin sorunları dinleniyor, talepleri alınıyor.

2016 yılı Haziran ayı içerisinde başlatılan ev ziyaretlerinin sonuncusu Başakşehir Ziyagökalp Mahallesi’nde ikamet eden 35 yaşında engelli oğulları olan Kemal-Lütfiye İlter çiftine yapıldı. Başakşehir Belediyesi tarafından yalnız bırakılmayan ortopedik ve zihinsel engeli olan Davut İlter’in belediye tarafından Akülü sandalyesinin bakımı yaptırılıyor. Talep ettiği takdirde istediği yere asansörlü araçlarla ulaşımı sağlanıyor. Aileye belediye tarafından Destekkart veriliyor.

‘Engellilerimizin her zaman yanında olacağız’

Ziyarete katılan Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Dr. Şaduman Kutay ziyaret ile ilgili şu bilgileri paylaştı, “Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın selamını ailelerimize iletiyoruz. Bizler belediye olarak ilçemizdeki engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sormak, yanlarında olduğumuzu bildirmek istedik. Bu nedenle de 2016 yılından bu yana ilçemizdeki ailelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Elimizdeki kaynaklarımızı, imkanlarımızı bu insanlara ulaştırmaya onlara dokunmaya gayret ediyoruz. Bugün de Davut kardeşimizi ailesiyle birlikte ziyaret ettik. Davut’un ayağında engeli var, uzun süredir de doktora götürülmemiş. Biz, belediyemizin imkanları ile Davut’u hastaneye götürerek yeniden muayene edilmesini sağlayacağız. Davut’un yürümesi için bir umut varsa bizler sonuna kadar bunun takipçisi olacağız.”

‘Başkanımız çok büyük adamdır’

7 çocuk sahibi Kemal İlter ise ziyaretten dolayı memnuniyetini şu cümlelerle aktardı, “28 yıldır Başakşehir’de yaşıyoruz. Başakşehir Belediyesi bize destekkart ile yardımcı oluyor. Davut’un tekerlekli sandalyesinin bakım ve onarımı sağlıyor. Allah (c.c) belediyemizden hükümetimizden razı olsun. Ziyaret bizim için çok kıymetli, Belediye başkanımıza selamımızı söyleyin. Başkanımız çok büyük adamdır.”

‘Anneme ev işlerinde yardım ediyorum’

Engeline rağmen ev işlerinde annesine yardımcı olduğunu belirten Davut İlter, yürümek istediğini söylüyor. “Ayaklarımdan rahatsızım. Akülü arabamla mahallede dolaşabiliyorum. Bu araç benim elim kolum oldu. Koltuk deynekleri ile olsa bile yürüyebilmeyi çok istiyorum.”


Başakşehir Engelsiz ev ziyaretleri ile Benzer Yazılar:

22 Şubat 2017 Saat : 5:53

“Başakşehir Engelsiz ev ziyaretleri” için 1 Yorum

  1. ramazan dedi ki:

    nekadarda yardımları ifşa etmeye meraklısınız ya allah bilsin yeter be sanki babanızın parası

Başakşehir Engelsiz ev ziyaretleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir