Başakşehir Merkez Camisi İbadete Açıldı

Son Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 2:13 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Toki Kayaşehir ‘de yer alan İstanbul Başakşehir ‘in yeni merkezinde yapımı tamamlanan 5000 kişilik Selçuklu mimarı ile yapılan cami Ramazanın gelmesi ile birlikte ibadete açıldı.

Başakşehir Merkez Camisi İbadete Açıldı

Başakşehir’in yeni merkezi Kayaşehir Meydanı’nda inşa edilen Başakşehir Merkez Camii, dualarla ibadete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Cuma namazını cemaatle birlikte kıldı. Klasik üslupla toplam 18 bin 738 m2’lik bir alana inşa edilen camide aynı anda 5 bin kişi ibadet edebilecek.

İstanbul’un en büyük meydanlarından biri olacak Kayaşehir Meydanı’nda Emlak Konut A.Ş. tarafından inşa edilen Başakşehir Merkez Camii, kılınan ilk Cuma namazı ile ibadete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Emlak Konut Uygulama Daire Başkanı Nurulllah Öztürk, Ramazan ayının ilk Cuma namazını cemaatle birlikte eda etti.

Başakşehir’in en büyük camisi

Başakşehir’in yeni merkezi Kayaşehir Meydanı’nda, altında 400 kişilik konferans salonunun da yer aldığı 5 bin kişilik Başakşehir Merkez Camii, ilçenin en büyük camisi unvanınakavuştu. Klasik üslupla inşa edilen cami, toplam 18 bin 738 m2’lik bir alana sahip. Camiye ek olarak 280 m2’lik bir alana Kuran kursu ve abdesthane de inşa edildi.

Başakşehirliler Ramazan’ı yeni camilerde karşıladı

Namaz sonrası vatandaşlarla sohbet eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da, Başakşehir Merkez Camii’nin hayırlı olmasını diledi. Peygamber Efendimiz’in ‘Kim Allah’ın rızasını gözeterek bir mescit yaptırırsa, Allah da ona Cennet’te onun için bir ev yapar” buyurduğunu hatırlatan Başkan Kartoğlu, “Rabbim bu camide emeği geçen tüm kardeşleriminCennet’te evi olmasını nasip etsin. Ne mutlu bizlere ki, bu sene Ramazan’da namazlarımızı, teravihlerimizi yeni camilerimizde hep birlikte eda ediyoruz. Cenab-ı Allah minarelerimizi ezansız, camilerimizi cemaatsiz bırakmasın inşallah” dedi.

400 kişilik konferans salonu

5 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği camide her biri 65 m yüksekliğinde 4 minare bulunuyor. Dış cephe iskele, sıva ve kaplamalarda ‘susamlı limra’ olarak adlandırılan taşlarkullanıldı. Caminin kubbeleri ve minarelerinin külah denilen bitiş noktaları titanyum ve çinkoyla, alemleri de bakırla kaplı. Caminin bünyesinde, bir şadırvan ve alt katında 400 kişilik çok amaçlı bir konferans salonu da bulunuyor.

Hemen Kuzey yakasının yanı başında yer alan Başakşehir Merkez Camisinin gece ve gündüz çekilmiş fotoğraflarını sizler ile paylaşıyoruz.

Başakşehir Merkez Cami Fotoğrafları


 


Başakşehir Merkez Camisi İbadete Açıldı ile Benzer Yazılar:

16 Mayıs 2018 Saat : 2:13

Başakşehir Merkez Camisi İbadete Açıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir