Başakşehir Spor Ligi ödül töreni

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2017 - 11:56 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Spor Parklarında eğitim alan öğrenciler arasında düzenlenen 3. Spor Liginde dereceye giren öğrenciler ödüllerini düzenlenen bir törenle aldı. Yaklaşık 8 ay süren müsabakalarda 1.400 öğrenci madalya için yarıştı.

Başakşehir Spor Ligi ödül töreni

Atatürk Olimpiyat Stadyumu Antrenman Sahası’nda yaklaşık 2 bin 400 öğrenci ve velinin katılımı ile gerçekleşen ödül törenine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Gençlik Spor Müdürü Emre Koray Kaya, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi katıldı.

Bu sene 3.sü gerçekleştirilen Başakşehir Spor Parkları Spor Liginin açılış konuşmasını İlçe Gençlik Spor Müdürü Emre Koray Kaya yaptı. Kaya, “1400 sporcu 773 müsabaka yaparak bu güne geldi. İlçe genelince sportif çalışmalara verdiği destekler için Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’a ve bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.

‘Başakşehir sporun merkezi olacak’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı selamlama konuşmasına gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak başladı. Başkan Uysal, “Her geçen gün sayısını artırdığımız spor parklarımızda sporun her dalında başarılı gençlerimiz yetişiyor. Ben inanıyorum ki onların daha büyük başarılarını da hep birlikte göreceğiz. Spor parklarımızda yetişen öğrencilerimizi bu törenle ödüllendireceğiz. Ama spor parklarımızı kapatmıyoruz, yaz döneminde gençlerimize hizmet etmeye devam edecek.”

Yapılan çalışmalarla Başakşehir’in sporun merkezi olacağını belirten Başkan Uysal, Olimpiyat Stadı’nın ilçe gençlerinin kullanımına açılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi. Başkan Uysal sözlerine şöyle sürdürdü, “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile olimpiyat bölgesinin güzelleştirilmesi ve düzenlenmesi ile ilgili bir protokol yaptık. Bölge de kamulaştırma işlemlerine başladık. Gençlerimizin aileleri ile birlikte Olimpiyat Stadı’nda sporun her çeşidini yapabilecek. İnşallah yılsonuna kadar gelişme kaydetmiş olacağız. Spor Parklarımızın çok güzel çalışmaları var, Olimpiyat Stadımızı da kullanıma açarsak ilçemiz sporun merkezi olacak.”

Başkan Uysal konuşmasının ardından ligde dereceye giren sporculara kupalarını takdim etti.

Sporcular aileleri ile birlikte eğlendi

Şölen havasında geçen programda müsabakalara katılan öğrenciler aileleri ile birlikte doyasıya eğlendi.

Sporcular kendileri için hazırlanan meyve, patlamış mısır, pamuk şeker gibi ikramları tattı. Alana kurulan şişme oyun alanlarında eğlenen öğrenciler, aileleri ile birlikte düzenlenen etkinlik ve yarışmalara katılarak güzel bir gün geçirdi.

  • 1400 sporcu madalya için ter döktü

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından bu sene 3. düzenlenen Spor liginde, Spor Parkları’nda eğitim alan 1.400 öğrenci yarıştı. 5-16 yaş aralığındaki sporcuların katıldığı Spor liginde 10 farklı spor dalında (Futbol-Basketbol-Badminton-Taekwondo-Yüzme-Masa Tenisi-Atletizm-Kids Atletizm-Satranç-Mangala) 773 müsabaka gerçekleştirildi.


Başakşehir Spor Ligi ödül töreni ile Benzer Yazılar:

21 Mayıs 2017 Saat : 11:56
  SPOR

Başakşehir Spor Ligi ödül töreni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir