Başakşehir Zabıtasın’dan öğrencilere tüketici dersi

Son Güncelleme: 13 Aralık 2014 - 10:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu öğrencilerine ‘Bilinçli Tüketici’ semineri verdi.Başakşehir Zabıtasın’dan öğrencilere tüketici dersi

Eğitimde, Zabıta Müdürlüğü’nde görevli Tülin Karakaya, öğrencilere bilinçli bir tüketicinin nasıl olması gerektiğini anlattı.

‘Bilinçli tüketici, aşırı tüketimi sevmez’kayasehiristanbul.net
Karakaya, sözlerine bilinçli tüketicinin tanımıyla başladı, “Bilinçli tüketici, piyasa araştırması yapmış belli bir malın karşılığını, muadilini görmüş güncel bilgiye sahiptir. Ürün satın aldığı zaman mağdur olduğunda nereye ve nasıl başvuracağını bilen kişidir. Bilinçli tüketici aşırı tüketimi sevmez, israftan kaçınır, ihtiyacı olduğu kadar mal alır. Satın aldığımız ürünün çeşidine göre üzerinde etiketi veya kullanma kılavuzu olması gerekiyor. Bir malı alırken garanti belgesi olması gerekir. Garanti dışındaki malları almamalıyız. Gıda ve tıbbi maddeleri alırken son kullanma tarihine mutlaka bakmalıyız. Marketten alacağımız ürünler kutusu ezilmiş, kapağı hava almış vaziyetteyse almamalıyız.”

Eğitim sırasında öğrenciler başlarına gelen olaylardan örnekler verdi ve merak ettikleri sorular da Zabıta görevlileri tarafından cevaplandı.


Başakşehir Zabıtasın’dan öğrencilere tüketici dersi ile Benzer Yazılar:

13 Aralık 2014 Saat : 10:35

Başakşehir Zabıtasın’dan öğrencilere tüketici dersi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir