Başakşehir’de evlere hemşirelik hizmeti

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2017 - 10:00 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir’de ihtiyaç sahibi hastalar belediye sağlık ekipleri tarafından evlerinde tedavi ediliyor. Başakşehir'de evlere hemşirelik hizmeti

Hastaneye gidemeyecek durumda olan hastaların sıkıntı yaşamadan sağlık hizmetine ulaşmasını sağlamak için hayata geçirilen ‘Evde hemşirelik” hizmetinden yılda bin kişi faydalanıyor.

2009 yılında ilçe genelinde başlatılan evde hemşirelik hizmeti, yaş sınırı olmaksızın sağlık kurumuna gidemeyecek durumda olan vatandaşlara veriliyor. Büyük cerrahi operasyon geçirmiş olanlar, ortopedi ve travmatoloji hastalarından yara bakımı, enjeksiyon, infüzyon hizmetlerine ihtiyaç duyanlar, terminal dönem, kanser (onkoloji) hastası olan palyatif bakım hastaları, KOAH (Kronik obstrüktif akciğer hastalığı) vb. akciğer solunum sistemi hastalıkları olanlar, oksijen tedavisine ihtiyacı olan diğer hastalar ve spastik çocuklar bu hizmetten faydalanabiliyor.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen hizmetten yararlanmak için vatandaşların şahsen belediyeye başvurmaları ya da belediyenin 4440669 numaralı telefonundan başvurmaları gerekiyor.

Randevu ile evlerinde ziyaret edilen hastaların; reçeteleri ışığında antibiyotik dışındaki enjeksiyon uygulamaları, yara pansumanları, ameliyat sonrası yara takipleri yapılıyor. Gerekli hallerde kan alma, serum takma işlemleri hemşireler tarafından uygulanıyor.

“VATANDAŞ UYGULAMADAN MEMNUN”

‘Evde hemşirelik” uygulaması kapsamında ziyaret edilen Mehmet Ali Biryol uygulamadan memnuniyetini şu cümlelerle ifade etti; “20 gün önce köyde ağaçtan düştüm, ayağım kırıldı. Ailemde beni hastaneye götürebilecek biri olmadığı için belediyemizin evde hemşirelik hizmetinden faydalanıyorum. Çok memnunum, hemşiremiz her gün iğnemi ve pansumanımı yapıyor.

Halit Reis “ 68 yaşındayım, 4 ay önce boğazımda bir kitle olduğunu öğrendim ve hastane süreci başladı. Gün aşırı hastaneye taşınıyordum. Hem hastalığım hem de yaşımdan dolayı hastaneye gidip gelmekte zorlanmaya başladım. Çocuklarım belediyenin bu hizmetine başvurdular. Şimdi artık hastaneye kadar yorulmadan hemşirelik hizmetini alıyorum. Yetkililere çok teşekkür ediyorum.”


Başakşehir’de evlere hemşirelik hizmeti ile Benzer Yazılar:

31 Temmuz 2017 Saat : 10:00

Başakşehir’de evlere hemşirelik hizmeti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir