Başakşehir'de Gıda İşletmeleri İlaçlanıyor - Kayaşehir İstanbul

14 Nisan 2024 - 20:30

Başakşehir’de Gıda İşletmeleri İlaçlanıyor

Başakşehir Belediyesi ilçe genelinde gıda üretim ve tüketimi yapılan işletmelere yönelik ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

Son Güncelleme :

13 Aralık 2013 - 8:21

Başakşehir’de Gıda İşletmeleri İlaçlanıyor

Başakşehir Belediyesi ilçe genelinde gıda üretim ve tüketimi yapılan işletmelere yönelik ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Başakşehir’de Gıda İşletmeleri

Başakşehir Belediyesi ilçede, gıdaların hazırlanması ve vatandaşın sofrasına gelene kadar tüm aşamalarında denetleme ve ilaçlama uygulamalarını sürdürüyor. Vatandaşın gıda maddelerine sağlıklı şartlarda ulaşmasını sağlamak amacıyla yürütülen kapsamlı çalışmalarda, ilçe’deki gıda işletmelerinde haşerelere karşı ilaçlama yapıldı.

İşletmeler denetleniyor, çalışanların sağlık muayeneleri yapılıyor

Başakşehir’de periyodik olarak gıda üretimi ve satışı yapılan işletme çalışanlarına kişisel bakım ve hijyen, işletme hijyeni, alet ekipman hijyeni, gıda hijyeni ve güvenliği konularında eğitimler veriyor. Ayrıca gıda üretim ve tüketimi yapılan işletmelerde çalışan personellerin sağlık muayeneleri ve tetkikleri Başakşehir Belediyesince ücretsiz olarak yapılarak, çalışanların da sağlığı kontrol ediliyor.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerden oluşan ekipler yaptıkları denetimlerde işletmelerin genel hijyen durumlarını inceleyerek, eksik görülen noktaların düzeltilmesi için gereken uyarılarda bulunuyor.

İşletme sahipleri uygulamadan memnun

Uygulamalardan memnuniyetini dile getiren işletme sahipleri, zaman zaman gerekli uygulamaları ihmal etme durumuna karşı yapılan bu kontrollerin kendi kontrol mekanizmalarını geliştirdiğini söylüyor.

Burak Kır: Belediyenin haşerelere karşı ilaçlama yapması çok güzel bir uygulama. Zaten yıl içinde belediyenin; gıda seminerleri, sağlık kontrolleri, hijyen eğitimlerinden ücretsiz faydalanıyoruz. Buraya gelen ekiplere ve bu hizmeti gerçekleştiren belediyeye teşekkür ediyoruz.

Tuncay Korkmaz: Güzel bir hizmet memnunuz. En son iki hafta önce sağlık muayenelerimiz yapıldı. Böyle periyodik şekilde yapılması çok güzel. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Hasan Basri Uysal: Bundan iki hafta önce gıda hijyen eğitimine katıldık. Katılım sertifikamızı aldık. Çok güzel bir eğitim oldu. Uygun koşullarda ürünlerimizi nasıl saklayabileceğimizi, koruyabileceğimizi, vatandaşa nasıl sağlıklı satabileceğimizi, saklama koşullarını gördük. Şimdi de belediyeden arkadaşlar geldi ilaçlama yapmak için. Tüm bu hizmetler için teşekkür ediyoruz. Başakşehir’de Gıda İşletmeleri

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.