Başakşehir’de iftarlara büyük İlgi

Son Güncelleme: 22 Kasım 2012 - 9:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin on binlerce vatandaşı aynı masada topladığı sokak iftarlarının ilki, Kayabaşı Mahallesi’nde gerçekleştirildi.İftara, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcıları ile vatandaş katıldı.

Başakşehir'de iftarlara büyük İlgi

Birbirlerini tanımayan insanları aynı masada yer almalarını, tanışarak komşuluk ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlayan sokak iftarların ilk durağı olan Kayabaşı Köy Meydanı’ndaki iftara ilgi büyük oldu.

İftar yemeğine katılan Başakşehir Belediye Başkanı Uysal, yaptığı selamlama konuşmasında “Senede bir defa komşuları aynı masada bir araya getirmek istedik. Sokak iftarlarımız komşuların birbiriyle samimiyetlerinin artmasına vesile olmaktadır. Kayabaşının bizim için önemi büyüktür. Neden ilk sokak iftarımızı burada yapıyoruz diye sorarsanız, çünkü Başakşehir yokken, Kayabaşı var. Doğal gazımız geldi. Biz Kayabaşı’nın bu temiz havasını koruyarak güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

Vatandaşları Belediye’nin Ramazan etkinliklerine davet eden Başkan Uysal, “Beş bölgeye kurduğumuz alanlarda etkinlikleri vatandaşımızın ayağına getirdik. Kayabaşı’nda kurulan bu güzel dostluklar, diğer mahallelerimize de örnek olur inşallah. Allah (C.C) çoluğumuz çocuğumuzla nice bayramlara sağlıkla, afiyetle erişmeyi nasip etsin” dedi. Aile sıcaklığında gerçekleşen iftardan sonra, mahalleli ile sohbet eden Başkan Uysal, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sokak İftarlarının ikinci adresi ise Kayabaşı Kiptaş konutları mevkiinde gerçekleşti. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı temsil eden Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, iftar öncesi vatandaşlarla sohbet etti. İftarda her yaştan on binlerce vatandaş, aynı sofrayı paylaşarak birlikte iftar etti.

Vatandaşlar iftarlarda görmediği komşusunu gördü

Sosyal paylaşım ortamı oluşturarak, komşuluk ilişkilerini güçlendiren sokak iftarları, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. İşte iftar yemeğine katılan vatandaşlardan bazılarının görüşleri:

İftara katılan Seda Almalı:
“Çok güzel bir etkinlik. Bu kadar yemeği vermek, bu kadar insanı doyurabilmek herkesin haddine değil. Bunu herkes yapamaz. Çok güzel.”

İftara tekerlekli sandalye’de katılan Halil Yıldırım:
“Üç senedir Kiptaş konutlarında oturuyorum. Organizasyonu çok iyi buluyorum. Buradaki iftar ortamından çok memnunum.”

Cahit Helvacıoğlu:
“ Birbirini görmeyen insanlar bu iftarda bir araya geldi. Allah razı olsun.”

Ogül Pişdiri:
“kayabaşı kiptaş konutları oturuyorum. Yeni evliyim. Yeni taşındım. Bölgeyi beğeniyorum. Sakin, havası güzel. Belediye başkanına teşekkür ederim. İnsanlarla buluşmak, tanışmak çok güzel.”

Kadir İnce:
“2 senedir Kiptaş konutlarında oturuyorum. Geçen senede iftara katıldım, çok güzel. Kalabalıkla yemek yemenin tadını çıkarmaya geldik. Belediyenin bu organizasyonu çok güzel”

İftara ailesi ile katılan 6 yaşındaki Esedullah Muhammedoglu:
“Yeni taşındık. Sokak iftarına ilk defa geliyorum. Burayı çok beğendim. Hep birlikte iftar yapma imkanı bulduk. Başkanımıza teşekkür ederim”

Zeki Yılvaç:
“Yeni taşındım, ilk defa katılıyorum bu iftara. Organizasyon çok güzel. Bu iftarlar sayesinde komşularımızı tanıyorum.”

Tekin Tezcan:
“2 yıldır burada oturuyorum. Geçen sene de katıldım. Devamlı yapılmasını isterim.”

Halil Muşluoğlu:
“İlk açıldığından beri burada oturuyorum. Geçen senede katıldım. Organizasyon çok güzel çok. Memnun oldum. Herkes birbirini tanıyor bu sayede.”


Başakşehir’de iftarlara büyük İlgi ile Benzer Yazılar:

22 Kasım 2012 Saat : 9:35

Başakşehir’de iftarlara büyük İlgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir