Başakşehir’de sağlıksız kurbanlık denetimi

Son Güncelleme: 2 Ekim 2014 - 10:25 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Modern tesisleri ile fark oluşturan Başakşehir Kurban Satış ve Kesim alanları veteriner kontrolü yapılmış kurbanlıklarıyla da vatandaşların ilk tercihi oluyor.

Başakşehir’de sağlıksız kurbanlık denetimi

Başakşehir Belediyesi bu senede modern Kurban Satış ve Kesim alanlarında veteriner kontrolünden geçen kurbanlıkları sunarak vatandaşın içini rahatlattı. Vatandaşlar, tüm kontrolleri Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapılmış, karneli kurbanları gönül rahatlığıyla alabiliyor.

Karneli kurbanlıklarkayasehiristanbul.net

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Başakşehir Belediyesi’nin 1. Etap Yürüyüş Yolu Altı ve Bahçeşehir’de kurduğu Kurban Satış ve Kesim alanlarında hareketlilik artıyor. Mobil kesim üniteleri, sıra bekletmeyen randevu sistemi, otopark, ambulans, veteriner, duş alanı, galoş, cafe ve mescidiyle, 26 bin m2’lik geniş bir alanda kurulan Başakşehir Belediyesi Kurban alanları 139 kurban satış çadırı ile vatandaşlara hizmet veriyor.

Belediye vatandaşların dini vecibelerini huzurla yerine getirebilmeleri için tesislerde satışa sunulan kurbanlıkların sağlık kontrolünü veterinerler vasıtasıyla yapıyor. Kurban alanlarında hizmet veren Veteriner hekimler, kurbanlıkları yaş, pasaport ve genel kontrollerini yaparak alana alıyor. Sağlık kontrolünden geçemeyen kurbanlıkların ise satışına izin verilmiyor.

Vatandaşların sağlıklı kurbanlıklar satın alabilmeleri için tüm kontrolleri yaptıklarını belirten Başakşehir Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Başakşehir Kurban Satış ve Kesim alanlarındaki uygulamayı şöyle değerlendirdi, “Kurbanlık alacak vatandaşların satıcılardan hayvanın “pasaportu” istenmelidir. Pasaport’ta kurbanlığın doğum tarihi ve aşıları görünüyorsa bilirkişi tarafından yaş tarihini yaptırması gerekiyor. Biz vatandaşlara bu anlamda yardım ediyoruz, tüm hayvanların kontrollerini yapıyoruz. Uzaktan bakıldığı zaman kurbanlığın bir albenisi olması gerekiyor. Kilolu, etine dolgun olmalı, gözleri parlak, bakışları canlı olmalıdır. Çevresine tepki verebilmeli, geviş getiriyor olmalıdır.”


Başakşehir’de sağlıksız kurbanlık denetimi ile Benzer Yazılar:

2 Ekim 2014 Saat : 10:25

Başakşehir’de sağlıksız kurbanlık denetimi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir