Bilgievleri Siyer Yarışması başlıyor

Son Güncelleme: 15 Mart 2017 - 8:20 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren Bilgievleri arasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Siyer Yarışması başlıyor. Bilgievleri Siyer Yarışması başlıyor

Bu sene altıncısı gerçekleştirilecek Siyer Yarışması’nın ilk ayağı olan Genel sınav 1 Nisan, Cumartesi günü ilçe genelindeki belirlenen okullarda yapılacak. Genel sınava bu sene 5 bin öğrencinin katılması bekleniyor. Kayıtların devam ettiği yarışmanın finali ise 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Başakşehir Belediyesi Bilgievlerine kayıtlı 3.4.5.6.7.8. sınıf ilçe okul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşecek olan Genel sınav, 6. Siyer Yarışması’nın ilk ayağını oluşturuyor.

Peygamber Efendimizin hayatına dair bilgilerin ölçüldüğü sınav, 3.4. sınıflar birinci, 5.6. sınıflar ikinci, 7.8. sınıflar üçüncü olmak üzere 3 kategoride yapılacak. Genel Sınav; Hacı Ali Osman Gül İlkokulu, Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Ahmet Kabaklı İlkokulu, Tepe İlkokulu ve Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulu’nda eş zamanlı olarak yapılacak.

Kaynak kitaplar, Bilgievi tarafından hazırlanıyor

Siyer Yarışmasına hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap ve testleri Bilgievleri tarafından hazırlanıyor. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Siyer Kulübü Zümresi’nin hazırladığı kitaplar her sene yenilenerek sunuluyor. Kitaplar, öğrencilere peygamberimizi daha yakından tanıtırken aynı zamanda Siyer Yarışması’na hazırlanan öğrencilere de kaynaklık ediyor. Bu yıl öğrencilere 3.ve 4. Sınıflar 5.6.7. ve 8. Sınıflar olmak üzere iki farklı soru bankaları dağıtıldı. Sınav soruları da bu soru bankaları üzerinden sorulacak.

Final 7 Mayıs Pazar

Siyer Yarışması’nın kaybedeni yok. Yarışmaya hazırlanan çocuklar Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenirken, bir yandan da Siyer Kulüpleri’nde öğrendiklerini pekiştiriyor.

Bu sene 6.sı yapılan Siyer Sınavına 5 yılda yaklaşık 23 bin öğrenci katıldı. Yıl boyunca bilgievlerinde gerçekleşen Siyer Kulüplerine 2.800 öğrenci devam ediyor.

Genel sınavda dereceye giren öğrenciler kendi bilgievlerini siyer finalinde temsil etme hakkı kazanacak. 7 Mayıs Pazar günü yapılacak olan finalde kazananlara dizüstü bilgisayar, tablet, fotoğraf makinasının hediye edilecek.


Bilgievleri Siyer Yarışması başlıyor ile Benzer Yazılar:

15 Mart 2017 Saat : 8:20

Bilgievleri Siyer Yarışması başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir