Bosna Hersek’li İmamlar Başakşehir’de

Son Güncelleme: 18 Eylül 2014 - 9:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Bosna Hersek’in Bihaç bölgesinde çalışan 25 Cami İmam’ı Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Bosna Hersek’li İmamlar Başakşehir’de

Başakşehir Belediyesi Hizmet Binası Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette, Bosnalı İmamlar Belediye Başkanı Uysal’dan ilçe ile ilgili bilgiler aldı. İmamlar, Başkan Uysal’ı Bosna’ya davet etti.

Uluslararası Kardeşlik, Barış ve Ahlak Derneği (UKBA) tarafından organize edilen ziyarette, Başkan Uysal, Başakşehir hakkında bilgiler aktardı, “Belediyemiz 2009 yılında kuruldu. Nüfusumuz o zaman 200 bindi, şimdi ise 350 bin. 5-10 yıllık süreçte ise ilçe nüfusunun 1 milyonu bulması planlanıyor. İlçemiz İstanbul içerisinden daha planlı, daha yeşil bir bölgede oturmak isteyen vatandaşların ilk tercihi. İlçemizde pek çok dünya çapındaki proje hayata geçiyor.”

‘Bosna kültürümüzün başladığı yerdir’kayasehiristanbul.net

Bosnalı heyetin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, “Kısa süre önce Bosna’yı ziyaret ettim, pek çok bölgeyi de gezdim, çok beğendim. Bosna bizim kültürümüzün başlangıcıdır. Bu manada sizlerin ziyareti bizler için çok anlamlı. Sizleri kardeş olarak görüyoruz. Her ne kadar dil olarak anlaşamasak ta gönüllerimiz birdir. Müslüman coğrafyasındaki acıların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bosna’da yapılan çalışmalar hakkında Başkan Uysal’a bilgiler aktaran heyet, Belediye Başkanı Uysal’a çini işlemeli bir plaket hediye etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


Bosna Hersek’li İmamlar Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

18 Eylül 2014 Saat : 9:35

Bosna Hersek’li İmamlar Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir