Çocuk Parkları Başakşehir Belediyesi Tarafından Bakım Yapılıyor

19 Nisan 2024 - 06:02

Çocuk Parkları Başakşehir Belediyesi Tarafından Bakım Yapılıyor

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bölge genelinde bulunan park ve yeşil alanlar ile orta ve yan refüjlerde

Son Güncelleme :

24 Aralık 2015 - 9:12

Çocuk Parkları Başakşehir Belediyesi Tarafından Bakım Yapılıyor

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bölge genelinde bulunan park ve yeşil alanlar ile orta ve yan refüjlerde; budama, sert zemin temizliği, çim biçimi gübreleme, yabani ot temizliği ve süs bitkilerinde budama çalışmaları da program dahilinde devam ediyor. Çocuk Parkları

Müdürlük ağaçlardaki bakım ve budama çalışmalarına ilçe genelinde devam ediyor. Kış ayları boyunca devam edecek çalışmanın yapıldığı bölgelerden olan Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, Bahçeşehir Park (Gölet) Mevkiinde de çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Program tamamlandığında ekipler Şahintepe Mahallesi ve Altınşehir Bölgelerinde çalışma gerçekleştirilecek.

Çocuk Parkları

Ağaçların daha sağlıklı gelişebilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, önce bölge genelindeki ağaçların türlerine göre budama zamanları tespit ediliyor, oluşturulan program dahilinde de bölge bazında beşer kişiden oluşan dört ekip vasıtasıyla budamalar yapılıyor.

Altınşehir, Güvercintepe ve Şahintepe Mahallelerinde ise ayrı bir ekip oluşturularak gerçekleştirilen çalışmalarda ekipler ilçede tüm kamuya ait alanlardaki ağaçların budama ve kesim işlemlerini gerçekleştiriyor. Mart 2016 ortası gibi bitirilecek çalışmalarla mevcut ağaçların ve bitkilerin kış nedeniyle kuruyan ya da hasar gören dalları budanarak daha sağlıklı hale getiriliyor.

Başakşehir’in ağaçları koruması altında

Mevsim normallerinden daha etkili olan soğuklar ağaç ve bitkileri de olumsuz etkiliyor. Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü gerçekleştirdiği “Kışlık Gübreleme” programı ile hem bitkileri gübrelemek suretiyle kötü hava şartlarına karşı koruma altına alıyor, böylelikle ağaçların ve bitkilerin ömürleri uzatılmış oluyor.

Potasyum ağırlıklı olarak gerçekleştirilen gübreleme çalışması ya toz gübrenin bitkilerin sulama suyuna ilave edilmesi ya da elle serpme tekniği ile uygulanıyor. 15 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen çalışmalarda Şubat ayı başına kadar devam edecektir. İlçe genelinde gerekli görülen bölgelerde gerçekleştirilen çalışma Bahar aylarına kadar devam ettirilecek.

Kent Mobilyalarında bakım, onarım ve yenileme

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, mevcut Çocuk Parkları alanlarında bulunan açık hava spor aletleri, çocuk oyun grupları ve kent mobilyaları bakım onarım ve yenileme çalışmaları program dahilinde devam ediyor. Çocuk Parkları, Okul ve İbadethanelerin bahçelerindeki çeşitli nedenlerle bozulan, kırılan çocuk oyun grubu ve kent mobilyalarımızın tamir ve bakımı ve onarımı, ayrıca tamir ve bakımı mümkün olmayan veya fonksiyonelliğini yitirmiş kent mobilyaları, çağdaş şehircilik anlayışı ile yapılmış yeni kent mobilyaları ile değiştiriliyor.

Ayrıca Kamuya ait park ve yeşil alanlarda aydınlatma ve elektrik panolarının bakımları periyodik olarak yapılarak parkların daha güvenli bir şekilde vatandaşlarımızın gece kullanımına elverişli hale getiriliyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.