Derik’e Başakşehir’den yardım eli

Son Güncelleme: 6 Kasım 2017 - 7:33 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Safitürk’ün ilçesi Derik’e Başakşehir’den yardım eli. 2015 yılında kayyum atanan Derik Belediyesine, Başakşehir Belediyesi’nden destek sözü geldi.

Derik’e Başakşehir’den yardım eli

Mardin’in Derik İlçesi Muhtarları Başkan Kartoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 80 Derik muhtarının katılımı ile gerçekleşen ziyarette Kartoğlu, Derik’in çözüm bekleyen konularını tespit ettiklerini kaydederek, “İlçeye ne yapabiliyorsak samimi bir şekilde yapacağız” şeklinde konuştu.

Derik muhtarlarının Başkan Kartoğlu’na yaptığı hayırlı olsun ziyaretinde Başakşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Gözen, AK Parti Derik İlçe Başkanı Süleyman Karahan, Mardin Derik Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Reşat Çelik’de katıldı.

“ÇANAKKALE BİZİM ÖZETİMİZ”

Belediye Hizmet binasında başkan Kartoğlu ile bir araya gelen muhtarlar, yeni göreve başlayan Kartoğlu’na görevinde başarılar diledi. Kartoğlu ve heyet görüşmenin ardından öğle yemeğine geçti.

Kartoğlu, Mardin’de Derik’de incelemeler yaptıklarını ve kardeş ilçe ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Kartoğlu, Hacı Bayram Veli’nin güzel bir sözü var; bir olalım, iri olalım, diri olalım sözünü hatırlatarak, birlik beraberlik mesajı verdi.
Kartoğlu, “Faydalı şeylerle bizden sonraki nesillere güzel şeyler bırakmak istiyoruz. Çanakkale bizim özetimiz. Bizden önceki nesiller bir olmayı çok iyi başarmışlar, bizde ülkemiz için bunu başarabiliriz. Ülkesinde savaş olan koşarak ülkemize geliyor. Çünkü biz ülke olarak hep abi olduk. Derik’e ne yapabiliyorsak samimi bir şekilde yapacağız. Derik’teki çocuklarımızı İstanbul’da Başakşehir’de ağırlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“DERİK İLE BAŞAKŞEHİR ARASINDA DOSTLUK KÖPRÜSÜ KURULDU”

Meclis Başkan Vekili Onur Gözen, Derik ile Başakşehir arasında dostluk köprüsünün olduğunu ifade ederek, Derik Başakşehir’in kardeş belediyesi olduğunu ve toparlanma sürecinde olan Derik’e ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi.
Süleyman Karahan ise konuşmasında Belediye Başkanına sıcak misafirperverliği için Kartoğlu’na teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Mehmet Reşat Çelik, Derik’in sorunlarına dikkat çektiği konuşmasında, “Derik’in alt yapı ve üst yapı anlamında sıkıntıları var. Köylerimizin %50’sinde yol, içme suyu yoktur. Başakşehir Belediyemizin yardımları ile sorunlarımızın büyük kısmının çözüleceğine inanıyorum” dedi.

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK’ÜN RESMİ OLAN ATKI HEDİYE EDİLDİ

Yemek sonrasında muhtarlar tarafından Kartoğlu’na Derik Kaymakamlığına 10 Kasım’da PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Safitürk’ün resminin olduğu Derik Spor Atkısı hediye edildi.


Derik’e Başakşehir’den yardım eli ile Benzer Yazılar:

6 Kasım 2017 Saat : 7:33

Derik’e Başakşehir’den yardım eli Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir