Emlak Konut Kampanyası ne zaman bitecek?

Son Güncelleme: 8 Şubat 2017 - 8:20 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

20 yıl vadeli konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların dikkatini çekerek büyük ilgi gördü.
Emlak Konut Kampanyası ne zaman bitecek?Günümüzde insanların en büyük hayallerinden biri de ev sahibi olmak. Ancak Emlak Konut piyasasının yüksek olmasından dolayı ev sahibi olmak bir hayalden öteye geçemiyor. Ekonomiyi canlandırmak isteyen ve vatandaşa ev sahibi olma imkanı sağlayan Emlak Konut 30 farklı projeyi 20 yıl vade ile hayata geçirdi.

Vatandaşa ev sahibi olma fırsatı sunan Emlak Konut’un projesinde yüksek peşinat kısa vade yok. İstanbul, Ankara başta olmak üzere uygulananan proje Şubat 2017 tarihinde başladı. Bu proje kapsamında dar gelirli vatandaşın da ev sahibi olma fırsatı oldu. Emlak Konut’un başlatmış olduğu bu kampanyada amaç hem ekonomiyi canlandırmak hem de vatandaşı ev sahibi yapmak.
Emlak Konut’un bu projesinde vatandaşlar %5 peşinatla ve 20 yıl vade ile ev sahibi olabilecek. Türkiye’de ilk kez 20 yıl vadeli konut satışı yapılmasının önü açıldı.
Gayrimenkül sektörü konutta ilk seferberliği 15 Temmuz’dan sonra başlatmıştı.

1 Şubat’ta başlayan ikinci seferberlik 31 Mart 2017 tarihinde sona erecek. Vatandaşlar normalde yüzde 20 olan peşinatın sadece %5’lik kısmını ödeyecekler. Kalan yüzde 15’lik kısmını ise konut teslim tarihine kadar ödeyebilecekler. Emlak Konut’ta bu kapsamda ev satın alacaklar 20 yıl vadede yüzde 0,79 faiz, 10 yıl vadede 0,45 faiz ödeyecekler. 60 ay vade seçeneğini değerlendirenler ise faiz ödemeyecekler.


Emlak Konut Kampanyası ne zaman bitecek? ile Benzer Yazılar:

8 Şubat 2017 Saat : 8:20

Emlak Konut Kampanyası ne zaman bitecek? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir