Engelli Öğrencilere Tablet Bilgisayar

Son Güncelleme: 23 Mart 2014 - 1:01 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi ‘Online Eğitim ile Engelleri Aşıyoruz Projesi’ kapsamında, 57 bedensel engelli öğrenciye tablet bilgisayar dağıttı.

Engelli Öğrencilere Tablet Bilgisayar

Başakşehir Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Valiliği işbirliğiyle hazırladığı, ‘Online Eğitim ile Engelleri Aşıyoruz’ Projesi kapsamında 57 bedensel engelli öğrenciye tablet bilgisayar dağıttı. Başakşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Milletvekili Lokman Ayva, Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Sevgi İlhan, öğrenciler ve veliler katıldı. Program, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından okunan şarkılar ve engellilerden oluşan Kafkas Halk Dansları gösterisiyle başladı.

Programda bir konuşma yapan Beyazay Derneği Başkanı Milletvekili Lokman Ayva proje hakkında bilgiler verdi. Lokman Ayva, projeyle İstanbul’da bedensel engeli nedeniyle örgün eğitimde yer alamayan ya da eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrencilerin, evden eğitimle eğitim sistemine dahil olmalarının hedeflendiğini söyledi. 7-18 yaş aralığındaki 431 engelli öğrenciyi, eğitim sistemine dahil edileceklerini söyleyen Ayva, “Bu çocuklarımızın hepsi eminim benden çok daha akıllılar. Benim eğitimimin üzerinde eğitimler alacaklardır. Onlara imkan verin, imkansızı isteyin. Bu salondaki tüm çocuklarımızın ileride mühendis avukat ve doktor olacağına eminim. Çocuklarımıza destek olan, bizleri burada ağırlayan, çocuklarımıza ve derneğimize desteklerini esirgemeyen Başkan Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, nüfusun yüzde 10’unu oluşturan engellilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu kadar yaygın olarak gündeme taşındığını belirtti. Başkan Uysal, “Başbakanımız kamu görevlilerinin engelliler konusunda da yapması gereken görevleri olduğunu 1994’te belediye başkanı olduğunda göstermiş oldu. Bugün de tüm kamu kuruluşlarına engelliler konusunda kanunen zorunluluklar getirildi ve gelişmiş ülkelerdeki imkanları ülkemize de kazandırmak konusunda çalışıyoruz. Sadece kanunun verdiği zorunluluklar yetmez, gönüllülük de gerekiyor. Bu işin başına halden anlayan ve engellilerin durumunu daha iyi bilen insanları getirerek engellilerin sorunları çözülebilir. Biz de belediyemizde buna önem veriyoruz. Eğitim, sosyal ve günlük hayatta da elimizden geldiği kadar destek olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Şu an bu salonda tabletlerini alan çocuklarımızın eminim ki yarın meslekleriyle ilgili kurdukları hayalleri gerçek olacak. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Program, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Beyazay Derneği Başkanı Milletvekili Lokman Ayva’nın öğrencilere tablet bilgisayarları dağıtmasıyla sona erdi.


Engelli Öğrencilere Tablet Bilgisayar ile Benzer Yazılar:

23 Mart 2014 Saat : 1:01

Engelli Öğrencilere Tablet Bilgisayar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir