Gagavuzlular akıllı çöp toplama sistemine hayran kaldı

Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 - 1:29 0 Yorum Yazar:

26 Paylaşımlar

Moldova Gagavuz başkanları akıllı çöp toplama sistemine hayran kaldı. Daha temiz ve modern bir Başakşehir için ‘Yeraltı çöp konteyner’i uygulaması sınırları aştı. Moldova Gagauz Yeri belediye ekipleri çöp toplama ve ayrıştırma sistemini Başakşehir’e gelerek yerinde inceledi.

Gagavuzlular akıllı çöp toplama sistemine hayran kaldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin düzenlemiş olduğu Moldova Gagauz Yeri TDBB Üye Belediyelerden oluşan bir ekip bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için İstanbul’a geldi. Su ve atık su yönetimi, asfalt çalışmaları, sosyal belediyecilik uygulamaları gibi hizmetleri yerinde inceleyen ekip Başakşehir Belediyesi’nin örnek olan “Çöp toplama ve ayrıştırma” işlemlerini incelemek için de Başakşehir’deydi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin düzenlemiş olduğu programda Gagauz Yeri’nden gelen 15 belediye başkanı ve beraberindeki heyete Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Basri Gül ve Temizlik İşleri Müdürü Hacı Dursun Ağaç eşlik etti.

Proje ile birlikte yer altı çöp konteynerlerine yerleştirilecek akıllı çöp toplama sistemi sayesinde, çöp miktarı konteynere gitmeden araçtan veya merkezden tespit edilerek aracın rotasının belirlendiğini anlatan Hacı Dursun Ağaç,” İlçe genelinde uygulanmaya başlanan modern yer altı çöp konteyneri sistemiyle, çöp ve atıkları yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçerken görsel kirliliği de tamamen ortadan kaldırdık” dedi.

Başakşehir Belediyesi toplantı salonunda başlayan programda Başakşehir İlçesindeki temizlik ve geri dönüşüm çalışmalarını anlatan bir sunum yapıldı. Sunum sonunda merak ettiklerini soran yetkililer en çok çöp ayrıştırma ve maliyet konularıyla ilgilendi. Tanışma ve sunumun ardından akıllı çöp toplama sistemi ve geri dönüşüm ayrıştırma sistemini yerinde incelemek üzere bölgeye çıktı.

Belediye hizmetlerinde iyi örnek olan belediyeleri gezerek bilgi ve tecrübe paylaşmayı amaçlayan programda katılımcılar, ülke ve bölge halklarına yerel hizmetleri daha iyi ve kaliteli sunabilmeyi hedefliyor.


Gagavuzlular akıllı çöp toplama sistemine hayran kaldı ile Benzer Yazılar:

17 Aralık 2017 Saat : 1:29

Gagavuzlular akıllı çöp toplama sistemine hayran kaldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir